Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā par pieguļošās teritorijas nekopšanu varēs piemērot lielāku naudas sodu (labots)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Jaunus noteikumus “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Gulbenes novadā” vietējie deputāti ir apstiprinājuši novada domes 30.decembra sēdē. Noteikumi paredzēs lielākus naudas sodus par konstatētajiem pārkāpumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim par privātīpašumam pieguļošās teritorijas nekopšanu saimnieku vai faktisko valdītāju varēja sodīt ar naudas sodu līdz 215 eiro. Turpmāk fiziskās personas par to pašu varēs sodīt ar naudas sodu līdz 350 eiro, bet juridiskās personas – līdz 1400 eiro.

Jaunie noteikumi tiks nosūtīti saskaņošanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pēc tam noteikumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un līdz ar to arī tie būs stājušies spēkā.

Līdz ar šo jauno noteikumu apstiprināšanu spēku zaudē divi citi normatīvie akti – 2015.gada 29.janvāra saistošie noteikumi “Par Gulbenes pilsētas ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību” un 2010.gada 26.marta saistošie noteikumi “Par administratīvo atbildību Gulbenes novada pašvaldības teritorijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz: nekustamā īpašuma saimnieks vai faktiskais valdītājs ir atbildīgs ne tikai par kārtību savā privātajā teritorijā, bet arī ir pieguļošajā teritorijā; tur viņam tāpat ir jāveic dzīvžogu kopšana, zāliena nopļaušana (zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus), zālāja nopļaušana vismaz vienu reizi vasaras sezonā līdz 15.augustam (ne mazāk kā līdz 5 metriem, mērot perpendikulāri no nekustamā īpašuma teritorijas); ietvju tīrīšana (ja to atbilstoši noteikumu prasībām nenodrošina pašvaldība). Tāpat īpašniekam vai faktiskajam valdītājam savā un pieguļošajā teritorijā ir jāveic esošo ietvju un slīpās bruģētās ietves zonas no brauktuves malas līdz ietves horizontālajai zonai attīrīšana no sniega un ledus, kā arī pretslīdes materiāla kaisīšana līdz pulksten 8.00 (pastiprinātas snigšanas un apledojuma veidošanās apstākļos nodrošināma gājēju ietvju tīrīšana un pretslīdes materiāla kaisīšana, nepieļaujot uz tām sniega kupenu un ledus veidošanos), ja to atbilstoši noteikumu prasībām nenodrošina pašvaldība.

Īpašumā ir jānolauž lāstekas, kā arī jāattīra no sniega un ledus balkoni, lodžijas, būvju jumti. Turklāt tas viss ir jāveic līdz pulksten 7.00, ja sniega un ledus notīrīšanu veic naktī (no pulksten 21.00 līdz 7.00), vai vienas stundas laikā, ja sniega un ledus notīrīšanu veic dienā (no pulksten 7.00 līdz 21.00). Situācijās, kad tiek apdraudēta gājēju un transportlīdzekļu drošība, ir jānodrošināma bīstamo vietu norobežošana.

Tāpat savās pieguļošajās teritorijās nekustamā īpašuma saimniekam vai faktiskajam valdītājam ir jāveic esošo piebrauktuvju un piebraucamo ceļu tīrīšana, nepieļaujot uz tām sniega kupenu un apledojuma veidošanos, kā arī pretslīdes materiāla kaisīšana, ja to atbilstoši noteikumu prasībām nenodrošina pašvaldība. Jānodrošina arī esošo piebrauktuvju tīrīšana no sniega vaļņiem, kas radušies, pašvaldībai tīrot sniegu no brauktuvēm un ietvēm. Pieļaujama sniega vaļņu veidošana vienīgi tad, ja tie netraucē gājēju kustību pa ietvēm un transporta pārvietošanos pa piebrauktuvēm un piebraucamajiem ceļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Diāna Odumiņa

Kam pienākas atvieglojumi?

  • No pienākumiem privātīpašuma pieguļošas teritorijas kopšanā var tikt atbrīvoti viendzīvokļa māju, kuras netiek izmantotas saimnieciskajai darbībai, īpašnieki, kas ir trūcīgas vai maznodrošinātas personas, ja šīs personas turklāt ir: – vientuļi pensionāri, kuriem ir noteikta 1. vai 2.grupas invaliditāte un kuriem nav kopīgas deklarētās dzīvesvietas ar citām pilngadīgām personām; – pensionāri, kuriem ir noteikta 1. vai 2.grupas invaliditāte un kuriem ir kopīga deklarētā dzīvesvieta ar personām, kuras ir pensionāri vai personas ar 1. vai 2.grupas invaliditāti.
  • Lai saņemtu atvieglojumus, persona vēršas ar iesniegumu Gulbenes pilsētas pārvaldē vai attiecīgajā pagasta pārvaldē . Pārvaldes vadītājs 10 darba dienu laikā no dienas, kad pārvaldē saņemts personas iesniegums, pieņem lēmumu.
  • Atvieglojumi var tikt piešķirti uz laiku, kas nepārsniedz 12 mēnešu termiņu.

(No pašvaldības 2021.gada 30.decembra noteikumiem “Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu Gulbenes novadā”)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Gulbenes novadā par pieguļošās teritorijas nekopšanu varēs piemērot lielāku naudas sodu (labots)

    Tad jāsāk ar māju kas atrodas uz lazdu ielas, pirmā māja kad nogriežas no Blaumaņa ielas uz Lazdu ielu. tur tāda miskaste pagalmā ka arprac, nesaprotu kāpēc tac uz to visu laiku ir bijušas pievērtas acis.

  2. Joferi micīt, 5 metrus no robežas!!!! Tur tak ir jau cita īpašnieka teritorija!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.