Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība iesniedz projektu Stāmerienas pils iekštelpu atjaunošanai

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība ir iesniegusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai projekta pieteikumu “Stāmerienas pils iekštelpu pārbūve, restaurācija un atjaunošana” – liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šim augstas gatavības projektam finansējuma iegūšana būtu ļoti svarīga, lai pilī sakārtotu visas iekštelpas, kas attiecas uz apkuri, uz elektrību, uz ventilāciju. Tas vajadzīgs, lai turpmāk telpas varētu uzturēt tehniski. Citādi jau mēs krāsnis kurinām, bet, protams, baidāmies par to, ka elektroinstalācijas ir novecojušas. Ja mēs iegūtu finansējumu, šajā projektā tiktu sakārtots arī pagrabstāvs. Tiktu sarūpēts, lai pilī varētu iekļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Būtu pacēlāja izbūve. Viss tiktu sakārtots, lai varētu ērti apmeklēt un būt pilī,” “Dzirkstelei” saka Stāmerienas pils vadītāja Edīte Siļķēna. Viņa arī uzsver – šajā etapā sākumā vairāk ir runa par veicamo, lai pils varētu droši pastāvēt. Filigrāna iekštelpu restaurācija prasīs ļoti daudz līdzekļu, un pie to piesaistes tiekot strādāts. E.Siļķēna saka: “Pirmām kārtām mums vajag sakārtot saimniecisko pusi, lai tā pils turpmāk varētu būt.”

Projekta apstiprināšanas gadījumā nepieciešamais finansējums ir 335 294,12 eiro, kas būs jānodrošina no pašvaldības budžeta. Tāpat pašvaldībai nāksies izmaksāt projekta autoruzraudzības finansējumu 20 570 eiro, kā arī būvuzraudzības finansējumu 9430 eiro. Būvuzraudzības izmaksas var tikt precizētas pēc iepirkuma veikšanas.

Projekta kopējās izmaksas ir plānotas līdz 2 235 294,12 eiro, no tām valsts budžeta finansējums – 1 900 000 eiro, pašvaldības līdzfinansējums 15 procenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta īstenošanas termiņš ir līdz 2023.gada 31.decembrim.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja publiskoto informāciju pagājušā gada 5.maijā pašvaldība parakstījusi līgumu ar SIA “Cerkazi-G” par ekspertīzes veikšanu būvprojektam “Stāmerienas pils iekštelpu pārbūve, restaurācija un atjaunošana” (būvprojekta autore – SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”). Līgumcena – 6390 eiro bez PVN.

2020.gadā skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” nominācijā “Restaurācija” projekts “Stāmerienas pils jumts un fasāde” ieguva godpilno 2.vietu. Kopumā šajā Stāmerienas pils atjaunošanas posmā ieguldīti vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāmerienas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Kāpēc visa nauda plūst prom no Gulbenes Stāmeriena Lizums ?

    8
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.