Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība īpašniekam uzdos nojaukt graustu Emzes parka tuvumā

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vietējie deputāti vērsuši uzmanību uz teritorijas estētiku Gulbenē, Dzelzceļa ielā 1b, un nākamajā novada domes sēdē lems uzdot īpašniekam nojaukt un sakārtot šajā vieta degradēto teritoriju pusgada laikā. Ja tas netiks izdarīts, notiks piespiedu nojaukšana. Šo jautājumu deputāti apsprieda tautsaimniecības komitejas sēdē 23.martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Normunds Mazūrs (LA) vaicāja kolēģiem, vai viņi visi zina, kāda izskatās šī vieta Dzelzceļa ielā 1b. Praktiski tur esot dēļu krāvums un dēļu būdas. Pēc deputāta domām – šī vieta patiešām būtu jāsakārto kaut vai piespiedu kārtā, nevis tikai jāpieļauj tāda varbūtība. Būves nojaukšana piespiedu kārtā nozīmē, ka to dara pašvaldība un pēc tam īpašniekam piesūta rēķinu.

Pašvaldības vecākais jurists Eduards Garkuša bilda – vajadzēšot 50 000 eiro. Pašvaldības budžetā šādam nolūkam šobrīd nauda nav ieplānota. Viņš arī informēja, ka objekts ir apsekots un konstatēts, ka tur ir dzelzsbetona konstrukcijas. To izvākšana, aizvešana, utilizācija arī veidotu lielākās izmaksas.

Deputāts Intars Liepiņš (JV) sacīja – dēļus gan var aizvest sašķeldošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautsaimniecības komitejas vadītāja, novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika (JKP) piekrita – objektu var sakārtot pa daļām, vispirms tiekot galā ar koka dēļiem un vēlāk ar betona konstrukcijām. Par vietu Dzelzceļa ielā 1b viņa teica: “Traki tur izskatās.”

N.Mazūrs piebilda – par šā objekta izskatu tiek runāts jau gadiem ilgi. Gar to ved ceļš uz Emzes parku, kurā pašvaldība veic labiekārtošanu un kurš ir pievilcīgs gan vietējiem cilvēkiem, gan viesiem.

Deputāts Gunārs Ciglis (LA) sacīja – vides komisijā bijusi saruna arī par citām neglītām vietām pilsētā, kas būtu jāsakārto.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Saprotams ka kads grib skaistu vidi..bet vai to drikst panakt sadi..Jedziens piespiedu …jau klust populars ..un diezgan baiss..visus kuri nepaklausies kautkadam prasibam ..bus darisana ar piespuedu mehanismiem..bet ka ar privatipasumu..vai kads var iejaukties mana privatipasumaa kauko pagerot..vienam varbut nepatiks skunitis otram maja…

  8
  11
 2. Cik ilgi pie Betas stāvēs grausts nodegušais un brauco uz staciju pusi dzelceļa ielā šausmu skats arī nodegusī ēka

  21
  1
 3. Kad pienāks kārta nojaukt ēku (graustu) pie autoostas! Pie mums taču brauc cilvēki ar autobusiem no visas Latvijas !

  15
  1
 4. Jautājums – ko tā graustu komisija dara? Kas reāli ir paveikts? Ja nekas, tad pēc šādas komisijas nav nekādas vajadzības.
  Lūdzu konkrētu atskaiti par paveikto pēdējo 3.gadu laikā.

  22
 5. Nesaprotu, kāpēc pašvaldība nesāk ar savu graustu nojaukšanu novadā, sāciet ar sevi un tad ķeraties klāt īpašniekiem

  7
  3
 6. Juus gribat zināt ko peedeejos 3 gadus dara DOME, nu tad luudzu Tev atskaite, Dome izšķiež naudu kautkaadiem mazajiem UZNJEEMUMIES pa 4-5 tuukstošiem kautkaadiem projektiem

  12
  2
 7. tā nerunā kungs, tā irr viens labs svētīgs darbs, mūs kāpostkungam tiek viens labs aparats lai ieslēdz attīstības režīm un citiem draugiem ar

  3
  1
 8. Latvija ir loti daudz graustu pamestu maju..ipasi latgalee..tad iznak ka janohauc viss.lai paluek tijai pilis kumgiem.

 9. Ar steigu vajag sakārtot gadsimta būvi Dzelzceļa un Gaitnieku ielas krustojumā. Pilsētas centrs… Vasarās pat zāli nepļauj, aizaug ar krūmiem.

  14
 10. Kurš atbildīgs, lai Dzelzceļa 7 pārtrauktu vismaz gadu ilgstošo regulāro urīna izliešanu uz ietves???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.