Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība vēlas pilsētā pārbūvēt Viestura, Vidus un Dzelzceļa ielu

Viestura iela Gulbenē. Foto: Gatis Bogdanovs.

Līdz 13.novembrim Gulbenes novada pašvaldība gaidīs piedāvājumus būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, lai varētu Gulbenē pārbūvēt Viestura, Vidus un Dzelzceļa ielu, – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izraudzītajam pretendentam projektēšana būs jāveic 150 dienu laikā, bet paši būvdarbi būs jāpabeidz 365 dienās. Tomēr pagaidām nav informācijas par to, kur pašvaldība plāno gūt finansējumu šo trīs ielu rekonstrukcijai un kad šie darbi reāli varētu sākties.

Vēsturisko Viestura ielu paredzēts pārbūvēt 1,6 kilometru garumā. Kā zināms, šajā ielā atrodas reģiona nozīmes arhitektūras piemineklis – dzelzceļa ierēdņu kolonijas ēkas (atbilst 1920., 1921.gadam). Viestura ielā visām brauktuvēm ir plānots asfaltsegums vai bruģis. Tiks paredzēts arī veloceliņš, apvienots ar gājēju ietvi un soliņiem malās. Paredzēta autostāvvietu izveide. Plānots izstrādāt lietusūdens novades sistēmu, paredzot sāngrāvju tīrīšanu, caurteku atjaunošanu, jaunu caurteku izbūvi (ja nepieciešams). Ja pārbūves projektā tiks skartas inženierkomunikācijas, paredzēta to aizsardzība vai pārbūve. Paredzēta arī jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve. Tiks demontēti vecie apgaismojuma stabi un uzlikti jauni, kā arī tiks nomainīts apgaismojuma kabelis. LED ielas apgaismojums pēc projekta īstenošanas tiks vadīts attālināti.

Vidus ielā plānots sakārtot 0,260 kilometrus, kur ir paredzēta asfaltbetona ielas seguma atjaunošana. Plānota jaunu autostāvvietu izveide. Tiks remontēti gājēju celiņi. Būvēs jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu. Tiks nomainīti apgaismes balsti un tiks modernizēta apgaismojuma vadības sistēma.

Dzelzceļa ielā tiks rekonstruēta trase 1,430 kilometru garumā. Paredzēta asfaltbetona ielas seguma atjaunošana posmā no Rīgas ielas līdz Robežu ielai. Tiks saremontēts gājēju celiņš. Posmā līdz Emzes ielai paredzēta pilna seguma konstrukcijas pārbūve. Plānots veloceliņš, apvienots ar gājēju ietvi, posmā no Robežu ielas līdz Emzes ielai. Paredzēta jauna ūdensapgādes un kanalizācijas tīkla izbūve posmā no Rīgas ielas līdz O.Kalpaka ielai (aptuveni 270 metru garumā). Paredzēta arī jauna ielas apgaismojuma tīkla izbūve no apgaismojuma balsta pret Dzelzceļa ielu 1 līdz Emzes ielai (aptuveni 490 metru garumā).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Nu Viestura iela patiešam ne pajiet ne pabraukt.Biju ekskursija,kauns no viesiem jo var ne tikai izmežģit kajas bet ari braucot ar auto palikt bez riteniem.Cik saprotu ta iela greideri vienreiz gada redz.Jutu lidzi Viestura ielas iedzivotajiem.

    10
    2
  2. Kurā vietā Vidus ielā tie 260 metri plānoti? Varbūt dzirkstele kādreiz var arī kaut ko normāli uzrakstīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.