Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja vajadzībām plāno atjaunot oranžērijas ēku

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Līdz 7.oktobrim pašvaldība gaidīs piedāvājumus būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, lai varētu atjaunot Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja ēku Brīvības ielā 10 (bijusī Vecgulbenes muižas oranžērija). Paredzēts paaugstināt šīs ēkas energoefektivitāti. Prognozētā līgumcena – 50 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izraudzītajam pretendentam projektēšana būs jāveic 180 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas ar pašvaldību – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskota informācija.

Paredzams, ka pēc projekta izstrādes būvdarbi muzeja ēkā Brīvības ielā 10 varētu noritēt vienu gadu.

Oranžērijai ir trīs stāvi, ieskaitot pagrabstāvu; kopējā platība – 666,9 kvadrātmetri. Būvdarbu laikā plānots paplašināt publiski pieejamo platību ēkā, paredzot publiski pieejamu arī ēkas pagrabstāvu. Ir vēlme samazināt ēkas uzturēšanas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oranžērija iekļaujas Vecgulbenes muižas apbūves teritorijā, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ēkai jāveic norobežojošo konstrukciju siltināšana, cokola un pagraba grīdas siltināšana, pārseguma siltināšana ar praksē atzītām tehnoloģijām kultūrvēsturiskajos objektos. Ēkā ierīkojama mehāniskā ventilācija ar klimata prasību nodrošināšanu telpās. Visā ēkas apjomā plānoti elektroinstalācijas (tajā skaitā ēkas zibensaizsardzības), apkures sistēmas atjaunošanas darbi (tajā skaitā siltummezgls), dekoratīvās apdares atjaunošanas darbi, jumta seguma nomaiņa.

Jāprojektē ūdensapgādes un kanalizācijas, balss apziņošanas sistēma, videonovērošanas, apsardzes un automātiskās ugunsgrēka atklāšanas sistēma, datu tīkla izbūve. Nepieciešams sakārtot arī lietusūdens kanalizāciju, drenāžu.

2016.gadā Vecgulbenes muižas oranžērijai ir veikta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oranžērijā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs atrodas kopš 2001.gada. Tur atrodas izstāžu zāles, krājuma un darba telpas. Ēkas īpašniece ir pašvaldība.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Jums patiešām galvās sagriezās. Bērniem jākārto ar jums pa pusdienām un domei prātā oranžereja.Tāpat kā ministriem spēļu zāles. AJU…T.

    11
    2
  2. Tiešām dzīres mērā laikā bet Gulbenei tas ir normāli, bet vai ateja izremontetajas telpas būs.?.

    10
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.