Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs vienojas ar uzņēmēju par kopīgu projektu

Foto: Gatis Bogdanovs.

“Gulbenes vēsturiskā centra atdzimšana” – tā saucas projekta pieteikums, ar kuru iezīmējas pašvaldības un SIA “A.S.I.M.” partnerība Vecgulbenes muižas vērtības apzināšanā un spodrināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta zonā ietilpst Baltā pils ar to iekļaujošo parku, kā arī Dzirnavu dīķa apkārtne. Projekta izmaksas ir 46 000 eiro, kur lielāko daļu – 45 000 eiro – veidotu grants (neatmaksājamā daļa) no Eiropas starptautiskās projektu programmas. Protams, ar nosacījumu, ka projekts tiks akceptēts un atbalstīts šajā programmā. Pašvaldības līdzfinansējums tad būs vien 1000 eiro.

Konceptuāli deputāti šo ieceri atbalstīja novada domes 23.maija finanšu komitejas sēdē. Galīgajam balsojumam vēl jānotiek novada domes 26.maija sēdē.

Komitejas sēdē pašvaldības vecākā projektu vadītāja Baiba Kalmane stāstīja, ka projekts paredz ekspertu, ainavu arhitektu, parku speciālistu, pilsētplānotāju piesaisti, lai kopā strādātu pie Vecgulbenes muižas teritorijas tālākās attīstības. Projekts rezumētos ar informācijas apstrādi un vides objektu izveidi, kur iedzīvotāji uzzinātu, kāds Gulbenes vēsturiskais centrs izskatīsies pēc atjaunošanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja tiks akceptēts projekts Vecgulbenes muižas vēsturiskā centra izpētei ar mērķi nākotnē to kvalitatīvi sakopt un attīstīt, šī izpēte notiks jau šogad.

Jāatgādina, ka Vecgulbenes muižā saimnieko Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs, kura pārziņā ir oranžērija, Sarkanā pils un parka daļa, kā arī turpat vēsturiskajā ēkā mājo jauniešu centrs “Bāze”. Muižas teritorijā ir arī dzīvojamās mājas, atsevišķa mūsdienu ēka ar Stradu pagasta pārvaldi tajā. Savukārt manēžā un siernīcā saimnieko SIA “A.S.I.M.”, kura te izveidojusi telpas viesu uzņemšanai, ēdināšanai, kā arī pasākumu norisei. Minētajam uzņēmumam pieder arī lielākā Pils parka daļa.

Baltā pils un Vecgulbenes muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. būtu labāk mušas un odus Gulbenes pilsētas centrā saskaitījuši ar precizitāti līdz vienai mušai, pat ar tādu naudu 46 000 euro knapi pietiktu

    8
    7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.