Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes pilsētas svētku laikā apsargiem nācies pielietot arī piparu gāzi un rokudzelžus

Foto: Gatis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas svētki sabiedriskās kārtības ziņā bijuši ļoti nemierīgi. Lai nomierinātu tos svētkus svinētājus, kuri pārmērīgi lietojuši alkoholu, nācies pielietot gan piparu gāzi, gan rokudzelžus. Savukārt Balvu atskurbtuvē Gulbenes pilsētas svētku svinētājiem pietrūcis pat vietas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka visnemierīgākais bija piektdienas vakars un nakts uz sestdienu. “Bija gan kautiņi, gan pārmērīga alkohola lietošana, gan arī, iespējams, narkotiku lietošana,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Svētku svinētājus pašvaldības policija nogādāja gan Balvu atskurbtuvē, gan mājās, kā arī nodeva Valsts policijai iespējamo narkotisko vielu iespaidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģionā pārvaldes Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Lāsma Kazjukoviča “Dzirkstelei” arī atzīst, ka bija kautiņi, jaunieši “paplūcās” savā starpā, bija pārmērīga alkohola lietošana, iespējams, narkotikas.

Pretojās apsardzei un policijai

M.Didrihsons-Linards stāsta, ka jaunieši nemācēja uzvesties ballītē, kas notika Vecgulbenes muižas parkā. Jaunieši uzvedās agresīvi un pretojās apsardzei un policijai. “Bet apsardze ļoti labi strādāja – uz vietas neitralizēja. Apsardze vai nu pielietoja rokudzelžus, vai arī speciālos līdzekļus – piparu gāzi. Apsardzes darbinieki teica, ka tā gan notiek ne tikai Gulbenē, bet arī citviet Latvijā šajā vasarā – kā norāvušies no ķēdes. Mums bija tā, ka vienu aizvedām uz Balvu atskurbtuvi un jau braucām pakaļ nākamajam. Piektdienas vakarā bija pilna Balvu atskurbtuve ar Gulbenes svētku svinētājiem. Bija pat tā, ka teica: viss – vairs vietu nav, jo aizvestie svētku svinētāji bija agresīvi un telpā varēja atrasties pa vienam,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vārdu pārmaiņas un grūstīšanās

Savukārt sestdienas vakars bija mierīgs. “Uz pasākumu Vecgulbenes muižas parkā sestdien pulcējās jau cita publika – lielākoties solīdāka vecuma, lai gan bija arī tādi, kas pārmērīgi bija lietojuši alkoholu. Bija arī pa kādam incidentam. No sestdienas balles tikai vienu agresīvu aizvedām uz Balvu atskurbtuvi. Savukārt sestdien pa dienu bija tādi, kurus nācās nodot mediķiem. Kāds bija sasitis galvu, bet šis cilvēks jau bija iepriekšējā vakara agresīvais klients, kurš tika aizvests uz Balvu atskurbtuvi. No tās izlaists, bija ticis atpakaļ uz Gulbeni, kaut kur kritis un sasities. Nodevām mediķiem,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks.

“Dzirkstele” ir saņēmusi svētku svinētāju atsauksmes par motošovu, kurš notika sestdienas vakarā CSDD laukumā. Tā kā ar redzamību motošovā bija grūti, jo skatītāju bija ļoti daudz, tad starp skatītājiem bija gan pamatīgas vārdu pārmaiņas, gan notika grūstīšanās, lai tiktu tuvāk klāt laukumam, kur notika grupas “Zodiac” uzstāšanās un motošovs. “Dzirdēju atsauksmes, ka neredzēja šovu, bet apsardze tur nodrošināja kārtību, un mums nevienu no šī pasākuma nenodeva,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt svētdien pašvaldības policijas darbinieku iejaukšanās bija nepieciešama kādā ģimenes konfliktā ārpus pilsētas. “Bet tas vairs nebija saistīts ar pilsētas svētkiem,” saka pašvaldības policijas priekšnieks.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. nevajadzētu pasakuma vietās tirgot grādīgos mazāk būtu problēmas.

  19
  3
 2. gulbene jau ir tāds sava veida 101 kilometrs…Strenču psihenes filiāle.

  26
  3
 3. Jā svētki uz goda,parāva rēka par to,ka Balvu atskubtuvē pietrūka vietu!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.