Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Sarkanā Krusta atbalsta paku izsniegtie apjomi Gulbenes novadā palielinās

Latvijas Sarkanā Krusta telpas Gulbenē ir pilnas ar pakām un kastēm. Biruta Kozlovska stāsta, ka tās ir pārtikas un higiēnas pakas trūcīgajiem, savukārt kastēs tiek kārtotas pašu mantas, jo priekšā atkal jurģi.
Foto: Gatis Bogdanovs.

Jau vairākus gadus biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” arī Gulbenē vistrūcīgākajām personām nodrošina Eiropas atbalstu – pārtikas, higiēnas preču pakas, kancelejas preces. Tagad šis atbalsts pienākas arī Ukrainas valstspiederīgajiem, kuri te ierodas, bēgdami no kara Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska “Dzirkstelei” stāsta, ka Ukrainas valstspiederīgajiem jau ir izsniegts daudz paku. Piemēram, martā pakas saņēma 91 Ukrainas valstspiederīgais.

“Mēs jau nevaram prognozēt, cik viņi ieradīsies, līdz ar to nav zināms, cik papildus pakas nepieciešams pasūtīt viņiem. Ja mums nākas pasūtīt papildus, tad varbūt kādam nākas arī pagaidīt. Līdz šim ar pārtikas pakām nav bijis problēmas. Problēmas ir ar kancelejas precēm. Tās šonedēļ papildus atved. Nezinu gan, vai pietiks ar 40 pakām, jo es jau nezinu konkrēto cilvēku skaitu. Mums jāzina, cik skolēnu būs un kāda vecuma, jo pakas dalās bērniem, kas ir vecumā no 5 līdz 10 gadiem un no 11 līdz 16 gadiem. Bet viņu skaits mainās, un nav skaidrības. Ja pietrūkst, mēs momentā reaģējam un pasūtām, bet pakas ved no Rīgas un ir jāgaida, kamēr atved. Otrdien, piemēram, divi jauni Ukrainas valstspiederīgie nāca pēc pakām, bet kancelejas preču nebija, līdz ar to viņi nāks citā dienā tām pakaļ,” stāsta B.Kozlovska.

Pārtikas paku saturs šogad ir nedaudz mainījies. Tās kļuvušas bagātīgākas – ir nākuši klāt zirņi, pārslas. “Mēnesī mēs izsniedzam 500 pārtikas pakas un aptuveni 250 līdz 300 higiēnas pakas. Saistībā ar Ukrainas valstspiederīgajiem paku apjomi ir pieauguši. Pēc pakām var nākt katru dienu no pulksten 9.00 līdz 13.00. Apmierināti ar pakām ir visi, neviens nesūdzas un nežēlojas par to saturu,” saka B.Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī informē, ka Sarkanais Krusts atkal ir ceļa jūtīs, šoreiz uz Klēts ielu 6 Gulbenē. Pašvaldība likusi nojaust, ka tuvākajā laikā telpas Rīgas ielā 65 ir jāatbrīvo. “Mēs jau pakojam mantas, lai varētu pārvākties. Mūsu jaunās mājas ir pašvaldības telpas, jo pašvaldība šo māju ir nopirkusi. Tur ir brīnišķīgas telpas! Ceram, ka šonedēļ pārvāksimies. Mēs jau smējāmies – mums ir jāpaspēj pārvākties līdz jurģiem (23.aprīlis), tad vismaz varbūt būs palikšana uz visiem laikiem. Citādi šī ir piektā reize, kad mums jāpārvācas,” saka B.Kozlovska.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (12)

 1. Jus, jau Kozlouskas kundze priecajaties, jums bus erta darba vide, bet kas tad doma’ par vienkarsajiem cilvekiem, kuriem ar nevieglo nesamo atkal jamero cels’ uz pilsetas nomali . Klets iela 6, cik zinu ir tas pats ”elektrotiklu” variants, kur vienkarsajiem cilvekiem atkal ir jaalgo transports, lai noklutu pie jums, “”labdariem”…. Kartejais domes le’mums “cerez z’opu”…….

  10
 2. Ja vieta ir izvēlēta ir nekurienē. Ko var mētāties no vietas uz vietu???

 3. Jau ir apriebies kad tik tālu jāiet pēc pakām pakaļ.ka cilvēki pēc zupām ies pakaļ tik tālu.man *** tas brebes viņi sarkanai krusts par dod tas drēbes kurtkas pa 4.eieo .cilvēki atnes pa velti viņi pārdod tad labāk uz ukraiņu atdodat ..

 4. Tieši tā. Drēbēm tādas cenas saliek ka bail.aiznes pa velti bet tigo pa tādu naudu.tad labāk būtu tā kā bij agrāk pa ziedojumu cik iedevi tik bij.tapec es vairs tur neko nenesu un neeju.

 5. Viņi jau neko vairs arī nepieņem. Drēbju esot tik daudz, ka jāsāk ārā mest.

 6. Principā, Gulbenei ir vajadzīga tāda vieta, kur varētu gan atnest nevajadzīgās mantas, gan paņemt kaut ko, ja kas vajadzīgs no tā, ko ierauga. Un cilvēki uz vietas, kas to visu šķiro, pārrauga un apsaimnieko. Un tur varētu iet katrs, ne obligāti nabadzīgs, un paņemt arī, piemēram, segu vai vecu mēteli, kur sunim gulēt. Un nest ne tikai drēbes, bet arī visādus no opīšiem palikušus darba rīkus. Pavisam labi būtu, ja varētu būt arī mēbeļu salons.
  Vārdu sakot tam vajadzētu būt kaut kādā savādākā formātā, nekā mēdz būt sociālā palīdzība un Sarkanais Krusts. Vairāk kaut kas par zaļo domāšanu, kādi pievilcīgi pasākumi (ne obligāti lielas masas, var tējas vakara formātā), varbūt pat literārie, dziedāšanas un vārīšanas vakari.

 7. Laiks būtu nomainīt vadību, ne turēt tādu, kas nespēj mēneša laikā skārrtot ukraiņu skolēniem pienākošos atbalstu.

  5
  1
 8. Interesē, uz kāda pamata rodas cenas drēbēm, kuras ir nodevuši citi cilvēki par velti?

  10
 9. Trūcīgās personas prasa visu ,bet vai viņas zin -kapēc ir trūcīgas ! Lielākā daļa ir visu mūžu negribējuši strādāt ! SLIMIE UN INVALīDI PAR TIEM NAV RUNA.

  10
 10. Valdība pati ir izlaidusi tautu ar tām pakām un visu pārējo. Cenas sarkanais krusts nosaka uz aci tā teikt.kadu grib ciparu tādu uzliek.otreizejai lietošanai var nodot jaunatvērtajā punkta maijā iela gulbene drebes un apavus utt. Bet ideja par apmaiņas punktu ir ļoti laba.

 11. Anonīmam.
  Ko tu cepures par ukrainas bērniem?
  Vai tu vispār zini ka pat mūsu bērniem ne vienmēr ir tas skolas pakas.un ir jānoklausās visādi komentāri.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.