Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Sarkanā Krusta zupas virtuvei Gulbenē – septiņi gadi

Zupu Jeļena Jermacāne izdala aptuveni 15 minūtēs. Viņa jau ievērojusi cilvēkus, kas nāk pēc zupas. “Ir, kuri “pazūd” pensijas dienās. Tad zupu nevajag. Ir, kuri ļoti regulāri nāk. Reizēm parādās arī jaunas sejas. Ir arī gadījumi, kad slidenā laikā ziemā cilvēki piezvana un pabrīdina, ka neatnāks,” stāsta J.Jermacāne. Savukārt Ausma (vidū), kura atnākusi pēc zupas, “Dzirkstelei” uzsver: “Zupas virtuve ir ļoti nepieciešama. Es pati nāku visu laiku.” Foto: Gatis Bogdanovs.

Zupas virtuve bija, ir un būs nepieciešama – to “Dzirkstelei” apliecina tie cilvēki, kuri pagājušajā trešdienā bija atnākuši uz zupas virtuvi Latvijas Sarkanā Krusta komitejas telpās Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zupu tradicionāli var saņemt trīs reizes nedēļā: pirmdien, trešdien, piektdien. Tā domāta līdzi ņemšanai. Šogad zupas virtuvei aprit septiņi gadi.

Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska “Dzirkstelei” stāsta, ka cilvēki, kas nāk uz zupas virtuvi, mainās. “Ir, kas aiziet uz viņsauli, un citi nāk vietā. Uz zupas virtuvi cilvēki nāk visu laiku, bet visvairāk atnāk pirmdienās. Tagad vidēji nāk aptuveni 40 cilvēki. Vairāk tie, kas arī dzīvo šajā pusē, no Viestura ielas uz šejieni nenāk. Zupu vāra slimnīcu apvienība. Zupas nepietrūkst, ja paliek pāri, tad sazvanāmies ar sociālo dienestu, un tad jau tālāk darbinieces aizved zupu daudzbērnu ģimenēm. Mums nekad zupa nepaliek pāri,” stāsta B.Kozlovska un turpina, ka arī Covid-19 laikā zupas virtuve darbojās. “Nedrīkstējām pārtraukt. Cilvēkiem vajag ēst. Nāca maskās,” atminas B.Kozlovska.

Gulbeniete Maija, kura zupas virtuvi apmeklē jau kopš tās pirmsākumiem, “Dzirkstelei” uzsver, ka zupas ir ļoti garšīgas un daudzveidīgas: biešu, zirņu, skābētu kāpostu, skābeņu, borščs. “Ja būtu nominācija “Gulbenes lepnums”, tad Biruta Kozlovska ir to pelnījusi! Zupu mums dala Jeļena Jermacāne. Viņa uz Ziemassvētkiem par saviem līdzekļiem katram bija sarūpējusi paciņu – ļoti mīļi! Lielisks ir puisis Edgars, kurš mums ved zupu! Paldies arī Evijai, kas mums dala pakas! Attieksme, ko šeit saņemam, ir ļoti rūpīga pret katru. Mēs, kas nākam uz zupas virtuvi, te komunicējam, citi jūtas vientuļi, nav ar ko parunāties, bet te mēs jūtamies arī gaidīti,” priecājas Maija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B.Kozlovska saka, ja kāds atnes saldumu kasti, tad tā tiek nolikta vietā, kur ikviens, kas ienāk komitejas telpās, var pacienāties. Viņa pateicas ikvienam, kas ir nesis un ziedojis dārzeņus un ievārījumus.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Paldies sarkanām krustam.ja es nāku Pac zupas es ļoti priecājos kad varu dienā paēst karstu zupu.zel kad tālu jāiet.

 2. Paku meitene un zupas meitene, abas tik jaukas un cilvēcigas.

 3. Jauki un atbalstoši, tikai nezin kāpēc visiem iesaistītajiem ir piemirsies, ka šī zupas virtuve var pastāvēt tikai tāpēc, ka tiek apmaksāta no novada domes budžeta.

  8
  7
 4. Bet es neesmu atļāvusi savu nodokļu naudu atdot tur. Skaidri zinu sievieti,kas visu mūžu nav centusies strādāt. Abas ar meitu dzīvojušas uz mammas rēķina. Kad nu ir aizsaulē,tad nezin nu,ko darīt. Jo strādāt tad nemāk.

  9
  2
 5. Bet labākais ir tad,ka ierunājies par kādu darbavietu,tā visādas atrunas. Es vēl saprastu,tiešām cilvēks ļoti slims. Tad arī ārsti būtu domājuši,ko darīt. Bet tak ne!!! Pilsētā tak darbu var atrast. Veikali vienmēr meklē cilvēkus. Nevajag aizbildināties, ka tur vai par sētnieku strādā tikai muļķi. Tik daudz gadus esmu nostrādājusi veikalā un dzīva,paēdusi un bērni izaudzināti. Bet cik gudra valoda. Vai– man sāp mugura. Mīļie, visiem sāp muguras,kājas,rokas. Tāpēc netaisos dzīvot kā bomzene. Bet viņi ir gudri,nokārto trūcīgā statusu un nekas nav jāmaksā par dzīvokli. Ideāli. Skolas ielā daudzi tā dzīvo. Diemžēl.

  18
  4
 6. Lasīju rakstu,kur domes vadība saka,ka uz apkopējas vietu ir 20 cilvēku. Ku – kū. Kurā vietā. ??? Lizumā, piemēram apkopēju,sētnieku,trauku mazgātāju nevar dabūt ar uguni. Un kāpēc neliekat strādāt bezdarbniekus,ja ir vietas???

  11
  3
 7. Dzīvo savu dzīvi,ko okšķerējies pa citu dzīvēm,ne tu ideāla,ne skaista,ne arī jauna,kāda tava darīšana par citiem cilvēkiem?

  6
  16
 8. Jā,ko lai dara. Tieši tā arī uzvedas tie cilvēki,kas negrib strādāt. Kā iepriekš komentārā.

  15
  2
 9. Beidziet rakstīt tas negatīvās izinas,paldies sarkanām krustām par garšīgām siltām zupām.

  2
  3
 10. Nu,nu. Ja vari rakstīt,tātad tev ir internets un tas maksā pietiekoši dārgi. Pa to naudiņu sanāk gana daudz reizes zupiņa. Tik vien kā jāpieliek darbs un jāpieslēdz smadzenes. Uzsita dusmu …. Mūsu kolektīvā strādā divas sievietes,kas staigā ar kūjiņu un nekad nav dzirdēts,ka žēlotos.

  6
  1
 11. Anna vai tev nav vienalga vai man internets ir kāda tava darīšana.skaties uz sevi pati.kur var būt cilvēki Latvijā ar tādu naidu pret savu tautu.

 12. Nevis Latvijā,bet tieši Gulbenē,pašiem savas dzīves nav,nu tad ložņā pa citu dzīvēm,ir tādi cilvēciņi,nožēlojami protams.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.