Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lejasciema pagastā remontē sliktākās vietas uz apbraucamā ceļa, “Latvijas valsts ceļi” sola uzturēt kārtību visu tilta remonta laiku

Foto: Gatis Bogdanovs.

Uz remontdarbu laiku autotransportam ir slēgts tilts pār Gauju Gulbenes novadā uz vietējā autoceļa Lejasciems-Māli. Pagājušajā nedēļā tilta būvnieks remontēja šī ceļa posmu no vietas, kur izbrauc no karjera līdz Sinoles-Mālmuižas ceļam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns “Dzirkstelei” stāsta, ka viņš nav saņēmis no iedzīvotājiem nevienu sūdzību par apbraucamā ceļa kvalitāti, bet tajā pašā laikā ir zinošs, ka aptuveni pirms nedēļas gan tur bija nogrimusi mašīna, kuru ar traktoru izvilka.

Lejasciemiete Sindija, kurai arī ikdienā nākas izmantot apbraucamo ceļu, laikrakstam stāsta, ka šobrīd šis ceļš ir labā stāvoklī. “Ceļu pagājušajā nedēļā sataisīja, un var teikt, ka tas ir labā stāvoklī. Nav sūdzību par to,” saka lejasciemiete.

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova “Dzirksteli” informē, ka darbus uz apbraucamā ceļa veic tilta būvnieks, tie ir iekļauti kopējās izmaksās. Tilta remonta laikā sliktākās vietas uz šī ceļa tiks remontētas, kas notiek arī patlaban, un ceļš tiks uzturēts visu tilta remonta laiku. Savukārt uz paša tilta tagad notiek brauktuves plātnes stiegrošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka dzelzsbetona spriegotu siju tilts pār Gauju pie Lejasciema uzbūvēts 1973.gadā. Būvdarbu laikā demontēs esošo tilta brauktuves konstrukciju līdz pat sijām, iebetonēs jaunu tilta plātni, uzstādīs jaunas aizsargbarjeras un izbūvēs asfaltbetona segumu divās kārtās. Pārējām tilta konstrukcijām veiks nepieciešamos remontdarbus. Pēc pārbūves tiltam būs brauktuve ar divām braukšanas joslām un divām 1,65 metrus platām gājēju/velosipēdistu zonām, kas atdalītas no braukšanas joslām ar nepārtraukto līniju.

Tilta būvdarbus uz vietējā autoceļa Lejasciems–Māli veic SIA “Rīgas tilti” par līgumcenu 677 212,80 eiro (ar PVN). Pārbūves projekta autors ir SIA “Projekts 3”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvju profesionālā uzraudzība”.

– Inita Savicka, Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.