Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novada deputāti precizē aizņēmumu summas Litenes ielas pārbūves veikšanai Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūvi Litenes ielas pārbūves laikā pārraudzīs SIA “Gulbenes Energo Serviss”, kas ir pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdenssaimniecības sakārtošana Litenes ielā notiks, minētajai firmai no Valsts kases uz 30 gadiem aizņemoties 161 006, 24 eiro. Atmaksa tiks garantēta ar pašvaldības budžetu, galvojuma tiesības tiks izmantotas 2023. un 2024.gadā. Par to deputāti nobalsoja 10.augusta novada domes sēdē.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Pašvaldības virzīto projektu “Litenes ielas pārbūve Gulbenes pilsētā” paredzēts īstenot līdz 2024.gada 31.decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21.jūlijā iepirkuma komisija ir paziņojusi būvdarbu veicēju – SIA “Valkas ceļi”. Firmas piedāvātā līgumcena ir 1 808 486,63 eiro (ar PVN). Būvdarbi notiks saskaņā ar projektu, ko izstrādājusi pilnsabiedrība “LMR projekts” un kura nodrošinās arī autoruzraudzību. Tas viss iekļauts 24 018,50 eiro (ar PVN) līgumcenā. 30.jūnijā iepirkuma komisija ir paziņojusi būvuzraudzības veicēju – SIA “KEM”. Tās piedāvātā līgumcena – 13 854,50 eiro (ar PVN).

Lai īstenotu projektu “Litenes ielas pārbūve Gulbenes pilsētā”, 1 371 618,72 eiro (ar PVN) tiks nodrošināti, pašvaldībai ņemot aizņēmumu Valsts kasē uz 20 gadiem. Tāda ir precizētā aizņēmuma summa, un tā atšķiras no summas (1 537 213,64 eiro), par kuru deputāti bija nobalsojuši novada domes 27.jūlija sēdē. 10.augusta domes sēdē šis iepriekš pieņemtais lēmums tika atcelts. Uzsvērts arī, ka projekta īstenošanai nepieciešamos vēl 242 050,36 eiro (ar PVN) pašvaldība nodrošinās no sava budžeta 2023. un 2024.gadā.

“Neredz šķēršļus aizdevuma saņemšanai no Valsts kases, jo Gulbenes novada pašvaldībai jau esošo kredītsaistību procents nav tik liels, kāds tas ir kaimiņu pašvaldībām. Mums vajag ieguldīties savas pilsētas labiekārtošanā,” “Dzirkstelei” teica novada deputāts, pašvaldības Autoceļu (ielu) fonda komisijas priekšsēdētājs Normunds Mazūrs.

Īstenojot ieceri, būs atjaunots Litenes ielas segums Gulbenē 1,360 kilometru garumā un Stradu pagasta autoceļa Litenes iela-Balvu šoseja segums 0,230 kilometru garumā. Paredzēts esošo šķembu segumu aizvietot ar asfaltsegumu. Plānots gājēju celiņš vienā ielas pusē, tiks uzlabots ielas apgaismojums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Valkas ceļi? Ar Rēzeknes ceļiem vēl nepietika?
    Kur viņi atrod tos līkročus- maisterus? 🧟‍♂️

    5
    1
  2. protams , ka gulbenē nekas nenotiks paredzētajos termiņos un nekad neiekļausies budžeta ietvaros

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.