Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība būs galvotāja 408 030 eiro aizņēmumam, lai risinātu kanalizācijas problēmas pie Dzirnavu dīķa Gulbenē

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Beidzot Gulbenes novada pašvaldība ķeras pie kanalizācijas problēmas risināšanas pilsētā Dzirnavu dīķa tuvumā – tā uzsvēra novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, komentējot divus lēmumus, par kuriem deputāti nobalsoja novada domes 28.decembra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvākajā nākotnē ir paredzēts Gulbenē pie centrālās kanalizācijas sistēmas pievienot novada sociālā dienesta biroja telpas, kas atrodas Dīķa ielā 1. Tāpat šai sistēmai tiks pievienotas telpas, kurās darbojas pilsētas labiekārtošanas iestāde, kā arī tuvumā esošā daudzdzīvokļu māja. Līdz šim tur darbojās lokālā kanalizācijas sistēma.

Kanalizācijas sūkņu stacijas un saimnieciskās kanalizācijas tīklu būvniecību šajā sakarā apņēmusies veikt SIA “Gulbenes Energo Serviss”. Mērķa sasniegšanai uzņēmums aizņemsies naudu, bet galvotāja būs pašvaldība.

Deputāte Guna Pūcīte finanšu komitejas 21.decembra sēdē lasīja, ka līgumcena projektēšanas dokumentācijas izstrādei, būvdarbiem un autoruzraudzībai objektā “Kanalizācijas sūkņu stacijas un saimnieciskās kanalizācijas tīklu izbūve Gulbenē, Dīķa ielā 1” ir 49 500 eiro bez PVN, ko plānots aizņemties no Valsts kases uz 20 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns teica – iepirkums ir noticis, uzvarējusi ir SIA “Halle B”, līgumcena zināma un notiek projektēšanas process. Būvdarbus uzsākt ir plānots pavasarī.

Pašvaldība būs galvotāja arī SIA “Gulbenes Energo Serviss” aizņēmumam 358 530 eiro apmērā uz 30 gadiem. Tā ir summa, par kādu bez PVN SIA “Halle B” veiks dzeramā ūdens un saimnieciskās kanalizācijas tīklu izbūvi Gulbenē, Tilta un Dzirnavu ielā, kā arī Saules ielā.

A.Caunītis teica, ka iedzīvotāji ir izrādījuši interesi par iespēju pieslēgties pilsētas centrālajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem.

Deputāts Normunds Mazūrs pauda, ka maksimāli jāmudina iedzīvotāji pieslēgties centrālajiem tīkliem, ka arī vēl stingrāk jākontrolē, lai tie, kuriem paliks lokālā kanalizācija, notekūdeņus neieplūdinātu dabā. Ja tas tikšot pieļauts, tad no šiem projektiem būs maz ieguvuma, pauda N.Mazūrs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. tiko uzliktais asfalts Brīvības ielā tiks salausts un viss pārrakts uz gadiem!!!

    3
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.