Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc trīs nostrādātiem mācību gadiem amatu atstāj Gulbenes novada vidusskolas direktore

Uzsvaru lika uz kolektīvu darbu. Lindai Ūdrei-Rizgai, 2020.gadā sākot darbu kā Gulbenes novada vidusskolas direktorei, uzreiz tika izraudzīti septiņi vietnieki, lai izglītības iestādē darbs ritētu raiti visās jomās un visās vecuma grupās. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atlūgumu nolēmusi iesniegt Gulbenes novada vidusskolas direktore Linda Ūdre-Rizga. “Dzirksteli” par to pirmie informē skolēnu vecāki, kuri interneta vietnē “E-klase” ir izlasījuši direktores vēstuli ar pateicības vārdiem par līdzšinējo sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēgumā L.Ūdre-Rizga šajā vēstulē ir norādījusi: “Esmu pieņēmusi lēmumu beigt savu direktores karjeru un kā prioritāti likt savu veselību un ģimeni.” Ar pašu direktori “Dzirkstelei” sazināties neizdevās.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka, ka L.Ūdre-Rizga arī 16.jūnijā pedagoģiskās padomes sēdē ir informējusi kolēģus par savu nodomu pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar pašvaldību. A.Caunītis uzskata – daudz spēka direktorei paņēmusi nemitīgā ceļošana no mājām uz darbu un atpakaļ, tāpat arī citi sarežģītie brīži, un tas viss kopā “kaut kur ir sasummējies”. Direktores atlūgumu A.Caunītis vēl redzējis neesot. Ja atlūgums tiks saņemts, tas jāapstiprina deputātiem novada domes sēdē. Neapstiprināt nevarētu, uzskata A.Caunītis, jo tad tas direktorei turpmāk būtu jau piespiedu darbs. Kad atlūgums tiks apstiprināts, pašvaldība izsludinās vakanci uz novada vidusskolas direktora amatu. Tas atkal būšot atklāts konkurss, jo tā rīkošanu nosaka likums.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta publiskajiem datiem L.Ūdres-Rizgas pagājušā gada ienākumi bija 35 078,05 eiro pirms nodokļu nomaksas, no tiem darba alga Gulbenes novada vidusskolā bija 31 062,61 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada direktores pienākumus L.Ūdre-Rizga sāka pildīt 2020.gada 1.augustā pēc tam, kad 28.maija domes sēdē no toreizējiem 17 vietējiem deputātiem 15 bija par viņas kandidatūru. Pret balsoja Guna Pūcīte un Intars Liepiņš. L.Ūdre-Rizga toreiz uz amatu kandidēja atklātā konkursā un komisija viņu atzina par labāko kandidatūru no deviņiem pretendentiem.

Pirms darba uzsākšanas Gulbenē viņa bija direktora vietniece Madonas bērnu un jauniešu centrā. Viņa ir trīs bērnu māmiņa un dzīvo Madonas novada Kalsnavā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (61)

 1. Sieviešu kolektīvs skolā ir nievājoši augstprātīgs,kas uzlika sava veida pārbaudes jeb izturības nometni. Sak,tevi iecēla, tad nu saņem. Ikviens ienācējs tiek pieņemts ar izstumšanas taktiku un tas ir briesmīgi.

  56
  14
 2. 2 tieśàm bija briesmîgas, bet tas neattiecas uz pèdèjo direktori.

  29
  19
 3. Ai, ai, nu jau dažiem būs grūti. Veiksmi direktorei atrast sev piemērotu darbu, nepārvērtējot savas spējas un varēšanu.

  40
  9
 4. Lieliska direktore! Paldies par ieguldīto darbiņu! Pozitīvismu!

  55
  23
 5. Beidzot tavs sapnis piepildījies. Cerams uzdrošināsies pieteikties un tiksi šajā amatā. Novēlu neveiksmes 🤣

  29
  17
 6. Direktore noteikti nebija sliktākā. Lai veicas atrast kaut ko piemērotāku! Bet skolā tiesām ir ļoti daudz problēmu un nesakārtotu lietu Cerams, ka jaunā direktore vai direktors būs pietiekoši spēcīgs, lai tiktu ar visu galā. Veiksmi!

  33
  11
 7. Cik skolotājiem “mazās” algas! Kauns nav piketēt? Tās spindzeles kas nebrauca uz piketu, izmantoja kā brīvdienas un vēl algu notiekti saņēma!

  21
  46
 8. Vietnieku likmes nosaka MK noteikumi, valsts tarifikācija pēc skolēnu skaita, nevis direktors

  30
  18
 9. Ierakstīt algu, lai uzceptu tipisko Dzirksteles skaudīgo komentētāju-atslēgas cauruma lūrētāju…labākās žurnālistikas tradīcijas..

  46
  14
 10. Tu nedaudz aizsnaudies…par šo tematu rakstīja mēnesi atpakaļ…

  5
  12
 11. Paldies direktorei par šiem gadiem, paldies, ka parādīji jaunus apvāršņus, par to, ka iemācīji dzīvot ārpus sarūsējuša rāmja. Stāvovācijas un asaras kolēģu pierādīja, ka visu darīji pareizi.. (ja neskaita vienu izbijušu ģimnāzijas stūrakmeni, kas tā arī neatrāva soda centru no krēsla) Bet Tu neesi nauda, un tu nevari patikt visiem…pat nevajag! Novēlu izdošanos turpmāko apvāršņu meklējumos! Un tiešām….ģimene pirmajā vietā!

  58
  23
 12. Cauņa par to ir informēts? Dīvaini…parasti visu nosaka Kipras ceļotāja!

  17
 13. Tu droši vien esi 1 no 7 padomdevējām, kas bija pielīmējusies pie pakaļas tik dziļi, lai varētu pati sevi izskatīt par ļoti cienījamu personāžu, bet realitātē vecāki un bērni (es teiktu ka lielākā daļa, jo dzirdēts nebija tas labākais ), ir tik daudz šobrīd laimīgu nu jau bijušo kolēģu, kas var uzelpot par to, ka nebūs uz priekšdienām šo bezjēdzīgo tusētāju un ceļotāju, puspliko bilžu licēju soctīklos utt. Tik daudzi par to priecājas un uzelpo, jo šie gadi bija kā murgs, ja nav cienījama persona, tad nevajag tādu tēlot.

  33
  31
 14. 1. Esmu ierindas pedagogs.
  2. Tev stāstīja, bet es biju tur un redzēju! Nepaļaujos uz. …viena tante teica.

  24
  16
 15. Tak atbalsta personāls/draudzenes varēja solidarizēties un doties līdz.

  21
  24
 16. Žēl! Bija laba, ar iniciatīvu, azartu, sapratni. Mēs, šā gada vieni no 12-tajiem, bijām sajūsmā un gandarīti, ka tikām uzklausīti, atbalstīti. Lai veicas turpmāk!

  38
  15
 17. Mīļās dāmītes, kas kandidēsiet uz šo amatu. Ja jūs domājat ka esat uzvarējušas darot visādas neadekvātas lietas, tad saprotat to kad vecāki nepaliks parādā ar attiecīgu attieksmi un atbildi Jums. Jo sen jau zināms ka jūsu kolektīvs ir vnk šausmas un domāšanā sarūsējis. Un segvārdu vietā komentāros varat norādīt savus īstos vārdus un uzvārdus jeb dūšas pietrūkst.?!

  36
  8
 18. Zinu Lindiņu jau no bērnības. Vienmer bijusi gudra,jauka,atraktīva ar pozitivu domāšanu attieksmi pret cilvēkiem!
  Lai veicas Lindiņ, Tev un Tavai gimenei!
  Un neklausi,ko ,,viena,,tante teica…Tu esi Super meitene!!!🤗

  29
  16
 19. Tieši otrādi, izlasi un ieklausies! Man nav nekāda sakara ar šo vsk., bet komentāri nav rakstīti bez pamata! Izskatās, ka šajā iestādē problēma pastāv gadiem ilgi, bet kāpēc Gulbenes dome nereaģē! Strādāt gribētāju pietiek, atlaiž vienu, ņem nākošo! Iespējams vajag atlaist visu čūsku midzeni un aicināt darbā jaunus pedagogus!Lai vadītu vidusskolu, nav jābūt “Supermeitenei”, bet jābūt Skolotājai ar lielo burtu. Šajos laikos tādu atrast ir liels brīnums.

  32
  17
 20. Kad Gulbīšu parku sāks rekonstruēt, kad Spārītes parkā, otrā pusē celiņu taisīs, kad luterāņu baznīcai zvanu liks, Kad nojauks graustu pretīm kapiem…utt! Tu esi unikāls!

 21. Kā Jums “pareizajiem” neriebjas izgāzt savas negācijas! Visi tik gudri, zinoši, varoši. Nu ejat tak paši un parādiet kā pedagogiem jāstrādā un jāvada skola! Kauns Jūs nemaz nemoka, vai savās acīs baļķi nemaz neredzat?

  27
  11
 22. Zinu Lindiņu no bērnības , sturgalvīga ka sētas miets , nedod dievs izteikt citu viedokli vai saņemt aizrādijumu , uztver slimīgi kritiku kā personīgu tā viņai bērnības trauma , paskaties spogulī .

  19
  19
 23. Redzi kā stūrgalvība ir biju ne velti. Vismaz drusku augstāk un tālāk tikusi par tevi. Un galvenais,lai tev vai taviem bērniem nav bērnības traumu,kuras atstāj neārstējamu ietekmi uz personību.

  16
  13
 24. Dzirkstelīt, esmu melnajā sarakstā vai kā? Mani komentāri apdraud kāda labsajūtu? Vai no skrīnšota ielikt vēlreiz?

  3
  4
 25. Te ir cenzūra trakāka kā fb ! Nevar aizskart atsevišķus domes darboņus, nedrīks pieminēt visiem zināmu valsti, neko nedrīkst par varavīksni rakstīt. Tas tā īsumā, gan jau vēl ir sāpīgās tēmas.

  11
  1
 26. Man pie pakaļas jūsu svaidītie purduļi , es biju direktore jūs lielākā daļa nebūsiet par direktoru nekad ,tas Gulbenes publikai viela pārdomām .

  8
  20
 27. Tu biji tikai nosaukums nevis direktore! Vērtība trīs gadu laikā apaļa 0 !

  20
  18
 28. Ja ir tik subjektīva komentāru cenzūra, kā norāda citi komentētāji un es saskaros, tad tiek aizskarta vārda brīvība. Jo Dzirkstele norāda, ka ir vienīgais Gulbenes novada laikraksts. Tā ir maldinoša informācija, jo neatspoguļo pašvaldības iedzīvotāju korektu viedokli par notiekošo. Tas ir privātais laikraksts ar neskaidriem mērķiem sabiedriskās domas veidošanā. Žēl.

  17
  2
 29. Oi, nez ko tik stipri aizriebusi tam vienam komentētājam,kurš/drīzāk kura te visu laiku it kā visu vārdā samazgas lej. Nav brīnums, ka par purva ļaudīm apkārtējie sauc. Nekādu vērtību ne laikrakstam,ne komentētājiem. Var redzēt, ka pārāk labi komentāri bija sākumā, kàds to ļoti nevarēja pārdzīvot un tad sāka vienu pēc otra samazgu liet. Cerams,ka tev komentētāj dzīvē neveiksies,kā apcūko citus, ā,bet tu jau tāpat esi neveiksminieks.

  17
  11
 30. Sveiki,gulbenieši! Lasot jūsu komentārus saprotu, ka Gulbenes vidusskolā bijušas milzīgas problēmas, par kurām pašvaldība, vecāki, skolotāji līdz šim brīdim klusējuši! Lai arī Retv kanāls nepiekopj “dzeltenās ažiotāžas stilu” , esmu gatava uzklausīt jūsu viedokļus , tāpat pašvaldības un arī skolas direktores, lai atklāti, bez segvārdiem un anonimitātes katrs paustu savu viedokli. Aktīvākos komentētājus lūdzu sazināties ar mani , jo katram par saviem publiski paustajiem vārdiem ir jābūt atbildīgam! Un neaizmirsīsim, ka ar vārdu var pacelt un ar vārdu var zemē iemīt, tāpēc pirms rakstam, trīs reiz padomājam, vai atbildu par katru frāzi un tā atbilst patiesībai?
  Uz tikšanos!

  42
 31. Gaidam atpakaļ Jaunkalsnavā, kādā vadošā amatā! Par Tevi runā Tavi darbi!
  Attīstība bija jūtami apstājusies visos virzienos!

  19
  4
 32. Sandra Zariņa! Varētu Jums aizsūtīt skrīnšotā saglabāto komentāru, ko noraida Dzirkstele. Ja daudzi līdzīgi komentāri netiek ievietoti, tad no publicētajiem rodas maldīgs un nepatīkams iespaids par gulbeniešu morālajām vērtībām un saskarsmes kultūru. Realitātē tā nav, iespējams, kāds vēlas radīt tādu tēlu.

  15
  2
 33. Nu, protams, ne jau viss bija pilnīgi slikti, bija arī labas lietas viņas darbā, bet kopumā esam zaudējuši Gulbenes vidusskolas slavu. Grimstam arvien dziļāk. Arī tie 7 vai cik vietnieki, nav visi spējīgi darīt savu darbu. Jaunajam, kas nāks, ieteiktu veidot savu komandu, nu varbūt pusi no šiem varētu saglabāt. Bet vai tik daudz vietnieku vajag? Neticu.

  18
  7
 34. Nu jebkuram jaunajam direktoram būs tāda alga,jo tà ir pašvaldības noteiktā un 6,2 likmes vietnieku (7 cilvēki) nu gribiet to vai nē uz tik lielu skolu. Tas ir MK noteikumos noteikts. Un tad atkal varēsiet grauzt jauno direktoru. Cerams kāds/kāda pati žultainā uzdrošināsies iet un darīt labāk. Tiešām jau tagad žēl direktora,kas nāks vietā. Īpaši ļoti nepateicīgi, žultaini cilvēki pulcējas Dzirksteles portālā.

  20
  4
 35. Zariņa tu būsi tā pareizā info rācijas sniedzēja,pašai smiekli nenāk?kādi tur komentāri 7vietnieki un čiks vien sanāca,tādā amatājābut minimums pedagogam

  8
  15
 36. Būtu palikušas 2.skolas, nebūtu noticis tā, kā ir noticis šobrīd. Skolā bērnu ir par daudz, skola ir pārāk liela, direktore viena netika ar visu galā, pat ar saviem 7.vietniekiem.

  21
  12
 37. Ak re kāpēc gulbenieši vēl papildus žulti lej uz direktores, izrādās joprojām vainīga ir skolu reformācija. Nu tad vērsieties pie skolas dibinātāja un tur arī izgāziet savu žulti !!!!

  Labāk būtu Jāņus svinējuši!

  17
  6
 38. Bruvīga direktore!
  Esmu skolniece un man viņa ļoti patika, novēlu veiksmi!

  19
  10
 39. Direktorei nav nekàdas vaines. Beidziet kasîties, bet skatieties uz sevi! Sviniet svètkus, atpûtieties- ir tik jauka vasara!

  18
  8
 40. Bābām, kā ušņu cūkām, ka tik ar šņukuri iecūkot.

  13
  4
 41. Ļoti skumji ka būs jauna kandidātu ievēlēšana direktora amatam.Novelu lai izdodas ievēlēt atbilstoši ar augstāko izglītību un bez farsa.

  3
  11
 42. Nu kas tās par baumām par izglītību? Protams,ka ir augstākā izglītība! Tad IZM nemaz neapstiprina amatā,ja nav. Beidziet baumot.

  14
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.