Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā Gulbenē atjaunota iespēja noformēt personu apliecinošos dokumentus rindas kārtībā

Publicitātes foto: PMLP.

Lai mazinātu rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir ieviesusi vairākus uzlabojumus klientu apkalpošanā un vairākās teritoriālajās nodaļās papildus iepriekšējam pierakstam izmēģinājuma kārtā atjaunos iespēju noformēt dokumentus rindas kārtībā, t. i., neveicot iepriekšēju pierakstu. Par to informē PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties pavasarim un vasarai, kad teritoriālajās nodaļās ierasti ir liels klientu pieplūdums ceļošanas, laulību un pazaudētu dokumentu dēļ, PMLP ieviesusi vairākus klientu apkalpošanas risinājumus, lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu.

Pirmkārt, ir atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana rindas kārtībā – Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Kuldīgas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Valkas, Ventspils teritoriālajās nodaļās. Minētajās 10 nodaļās dokumentus rindas kārtībā ir iespējams noformēt katru darbdienu. Klientiem jāņem vērā, ka prioritāri tiks apkalpoti klienti, kuri veikuši pierakstu, un tikai pēc tam klienti, kuri būs ieradušies saņemt pakalpojumu rindas kārtībā.

PMLP atgādina, ka klientiem, saņemot pakalpojumu klātienē, neatkarīgi no tā, vai tas notiek pēc iepriekšēja pieraksta vai rindas kārtībā, ir jāvalkā sejas maska un jāievēro distance no citiem klientiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrkārt, PMLP samazinājusi klientu apkalpošanas laiku no 15 minūtēm līdz 10 minūtēm. Paredzamas, ka šīs izmaiņas ļaus apkalpot vairāk klientu nekā iepriekš.

Tā kā mēnesī aptuveni 4000 klientu neierodas saņemt pakalpojumu un neatceļ pierakstu, tādējādi izraisot neērtības citiem klientiem, kuriem nākas gaidīt ilgāk, lai pieteiktos dokumentu noformēšanai, PMLP uzsākusi dubulto klientu pierakstīšanu uz vienu pieraksta laiku.

PMLP lūdz klientus būt saprotošiem, ja rodas nelielas nobīdes iepriekš pieteiktajā apkalpošanas laikā. Klientiem jāņem vērā, ka gadījumos, ja personu apliecinošais dokuments ir pazaudēts vai dokumenti jānoformē pēc uzvārda maiņas, personu apliecinoša dokumenta noformēšana prasa ilgāku laiku – aptuveni 30 minūtes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treškārt, lai atvieglotu klientiem pieteikšanos pakalpojuma saņemšanai, veikti uzlabojumi iepriekšējā pieraksta sistēmā. Turpmāk sistēma automātiski atlasīs ātrāko nodaļā pieejamo pieraksta laiku, tā ļaujot klientiem ātri un ērti pārbaudīt, kurā PMLP nodaļā iespējams drīzākais pieraksts.

PMLP aicina klientus laikus pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un eID kartes – derīguma termiņu un, tam tuvojoties, noformēt dokumentus savlaicīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.