Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolīši” Litenes grupas audzēkņi vidēji ir savākuši 3,54 kg bateriju katrs

Ir noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona, kuras laikā sadarbībā ar AS “BAO” pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu – par 6 tonnām vairāk nekā pērn. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu no 314 mācību iestādēm čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās. Vidzemes reģionu konkursā pārstāvēja 47 izglītības iestādes, savācot 4591,9 kg izlietotu bateriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtisks rādītājs, kas parāda konkursa dalībnieku čaklumu, ir vidējais savāktais izlietoto bateriju apjoms, rēķinot uz vienu izglītības iestādes audzēkni. Pēdējā laikā konkursā “Tīrai Latvijai” lielākie sasniegumi šādā griezumā ir tieši reģionālo pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolīši” Litenes grupas audzēkņi vidēji ir savākuši 3,54 kg bateriju katrs.

“Ir būtiski skaidrot videi kaitīgu atkritumu ietekmi uz dabu, kā arī mācīt bērnus jau no mazotnes atbildīgi un saudzīgi izturēties pret vidi mums apkārt,” norāda “Zaļās jostas” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas kampaņa “Tīrai Latvijai” kļuvusi par nozīmīgu ikgadēju vides izglītības projektu simtiem Latvijas izglītības iestādēs. Kampaņas laikā bērni ne tikai iesaista savas ģimenes atkritumu šķirošanā, uzlabojot atkritumu apsaimniekošanas ilgtspējas rādītājus valsts līmenī, bet arī padziļināti pēta videi kaitīgo atkritumu – bateriju, akumulatoru, elektroiekārtu – ietekmi uz dabu un cilvēka veselību, gūstot pamatojumu to pareizas apsaimniekošanas nozīmei. “Zaļā josta” atgādina, ka izlietotas baterijas ir videi kaitīgi atkritumi, kuri, nepareizi apsaimniekoti, spēj ne tikai piesārņot augsni un gruntsūdeņus ar ķīmiskiem savienojumiem un smagajiem metāliem, bet arī radīt nopietnus veselības traucējumus. Tāpēc to pareiza apsaimniekošana ir īpaši būtiska.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizēja “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru. Plašāka informācija par kampaņu “Tīrai Latvijai” atrodama vietnē www.tirailatvijai.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.