Svētdiena, 18. janvāris
Antons, Antis, Antonijs
weather-icon
+-5° C, vējš 1.49 m/s, DR vēja virziens

Saeimas vēlēšanas: «Progresīvie» vēlas līdz 8% no IKP veselībai, viedu ekonomiku un sargāt dabu

Partija “Progresīvie” piektdien Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza savus deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām, kā arī programmu. Tajā galvenie punkti ir veselības aprūpes sakārtošana, ekonomika, kura ražo preces ar pievienoto vērtību, un rūpes par dabu.
Kā valsts politikas galveno mērķi partija izvirza uz cilvēku orientētu veselības aprūpi un sociālo drošību. Tā apņemas

  • sakārtot veselības aprūpes sistēmu, panākot pakāpenisku finansējuma palielinājumu līdz 8% no iekšzemes kopprodukta (IKP);
  • noteikt maksimāli pieļaujamo rindu ilgumu – 30 dienas pie speciālista un 90 dienas plānveida operācijām;
  • samazināt zāļu cenas, likvidējot aptieku skaita ierobežojumus un nodrošinot godīgu konkurenci medikamentu tirgū;
  • pārskatīt minimālo ienākumu – alga, pensija, sociālā nodrošinājuma
    pabalsts, apgādnieka zaudējuma pensija –  rādītājus, tostarp ienākumu
    viduspunktu valstī;
  • ierobežot sociālos riskus vairojošas uzņēmējdarbības formas – ātrie kredīti, lombardi, laimētavas.

Rūpēs par dabu partija vēlas:

  • taupīgu resursu izmantošanu;
  • vides piesārņošanas novēršanu;
  • veselīgas pilsētvides veidošanu;
  • pieņemt principu “piesārņotājs maksā”;
  • atbalstīt investīcijas zaļajās tehnoloģijās;
  • dot priekšrocības videi un dzīvniekiem draudzīgajiem ražotājiem publiskajos iepirkumos, īpaši bioloģiskajai lauksaimniecībai;
  • pēc iespējas uzņēmējdarbībā novērst nelabvēlīgu ietekmi uz vidi un
    cilvēku veselību, samazināt cilvēku izmantoto dzīvnieku ciešanas.

“Progresīvie” gatavi veidot viedu ekonomiku:

  • koncentrējoties uz nozarēm, kas ražošanā nodrošina pieprasījumu
    pēc augsta zināšanu ieguldījuma, augstu pievienotās vērtības līmeni un
    labi atalgotas darbavietas;
  • nodrošinot iekļaujošu, kritisko domāšanu, zināšanas un prasmes veicinošu izglītību un konkurētspējīgu augstāko izglītību;
  • ekonomiku vērtējot saskaņā ar ANO Starptautisko laimes indeksu, nevis tikai pēc iekšzemes kopprodukta izaugsmes rādītājiem.

Vēlēšanu sarakstos, lai pievērstu uzmanību dzimumu nevienlīdzībai politikā, partija kā sarakstu līderus nominējusi tikai sievietes.
Vīrieši startēs ar otro numuru. Vidzemē līdere būs sabiedriskā
darbiniece Inga Liepa-Meiere, Latgalē – Agnese Logina, Zemgalē –
Latvijas Universitātes pasniedzēja Līga Rasnača, Kurzemē – juriste Dace
Kavasa, savukārt Rīgā pirmā būs Antoņina Ņenaševa.

Partijas valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis ir “Progresīvo”
premjerministra un arī veselības ministra amata kandidāts. Viņš uzskata,
ka līdzšinējās veselības politikas problēmas Latvijā neizriet no
nozares profesionalitātes trūkuma, bet no politiskās līderības trūkuma,
politiskās korupcijas un sliktas politiskās pārvaldības.

13. Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.