Visticamāk, decembra sākumā Spārītes parkā Gulbenē tiks izlikti būri pūcēm. Plānots likt būrus apodziņiem, ausainajām pūcēm un meža pūcēm. Par to “Dzirksteli” informē ornitologs Elvijs Kantāns.
E.Kantāns stāsta, ka mūsu novadā biežāk ir sastopama meža pūce, tad ir ausainā pūce, tai seko urālpūce, bikšainais apogs, apodziņš, svītrainā un purva pūce.
“Šīs visas ir pie mums sastopamas, varbūt kādā novada nostūrī mazāk ieraugāmas, bet ir. Retāk sastopama ir svītrainā pūce un purva pūce. Svītrainā pūce tikai tagad kāda uz Latviju atlidos, jo tā pie mums neligzdo. Tā ir tāds ziemas viesis. Ausainā pūce un purva pūce ir ceļotājas, un ir tikai maza daļa sugu, kas arī paliek pie mums Latvijā. Ja dodas dabā un attiecīgi laikā, kad pūces ir aktīvas, tad tās var ieraudzīt un dzirdēt ikviens. Arī Spārītes parkā var pamanīt. Pats, kad veicu uzskaiti, pārliecinājos, ka ir gan ausainā pūce, gan meža pūce, gan apodziņš. Apodziņu var pamanīt un dzirdēt arī dienā, bet pārējās sugas – tikko sāk mesties krēsla pavasarī, tā var sadzirdēt un pamanīt,” stāsta E.Kantāns.
laba doma, sen jau vajadzēja…………..
Varbūt ar pūcēm viss ir labi.Bet ORNITOLOGAM Kantānam,ja viņš tāds ir, derētu parūpēties arī par citiem putniem.Vai tiešām Gulbene nevar atļauties sakārtot stārķa ligzdas vietu,kuru viņš veido kuro gadu uz skursteņa.Tagad arī rudenī nodega.Pagājušajā pavasarī bija atrunas,ka tas būs ilgi un par vēlu.Tātad tagad ir īstais laiks par to domāt un to organizēt stārķu pārim,kurš ilgstoši dzīvoja turpat blakus.Un tikai pateicoties cilvēkiem tā ligzda tika nojaukta.Tātad,lūdzu Kantāna kungs,sāciet darboties nopietni,ja jau ir tāds amats-ornitologs un Jūs saņemat algu.
Vai tik nebūs tāpat kā ar gulbjiem?
Lieciet reiz dabai mieru!
Nu tādi klavieres spečuki salasījušies! Kad tik paklabināt kaut ko, jēga jau nav vajadzīga, ar burtiem pietiek.
Kad domē būs būri korumpantiem tad arī pūces parkā mierīgas būs.
Gulbi apedat, tagad pūces kārta.