Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 – “Blomītē”

Foto: “Pixabay.com”

Gulbenes novadā joprojām ir augstākā saslimstība ar Covid-19. Slimo skolās, bērnudārzos, ģimenēs,
kā arī atklāti vairāki saslimšanas gadījumi sociālajā mājā. Par to “Dzirksteli” informē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.
Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs “Dzirkstelei” apstiprina, ka vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 atklāti sociālajā dzīvojamajā mājā “Blomīte” un iemītniekiem noteikta karantīna. “Ir darbinieks, kurš veic ikdienas koplietošanas telpu uzkopšanu un dezinfekciju, bet neviens šīs mājas iedzīvotājs – ne tie, kas ir inficējušies, ne tie, kas veseli, – neatstāj šo māju. Viņi dzīvo šajās telpās. Pārtiku piegādā darbinieki,” saka J.Antaņevičs.
Centra dati liecina, ka pēdējās divās nedēļās Gulbenes novadā uz 13.decembri reģistrēti 216 Covid-19 gadījumi. Savukārt 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Gulbenes novadā uz 13.decembri ir 1101, kas Gulbenes novadu joprojām ierindo pirmajā vietā Latvijā. “Mazliet jau gan iet uz leju,” saka I.Arāja.
Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Dace Kablukova “Dzirksteli” informē, ka uz 13. decembri attālināti mācās četras Gulbenes novada vidusskolas klases un viena Lejasciema vidusskolas klase; daļa no Gulbenes 2.pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” divgadnieku grupiņas bērniem noteikti kā kontaktpersonas un līdz 17.decembrim izglītības iestādi neapmeklē.
Savukārt akūto augšējo elpceļu infekciju gadījumu skaita visaugstākā intensitāte novērota tieši starp bērniem vecumā līdz 14 gadiem trīs Latvijas pilsētās, starp kurām ir arī Gulbene.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.