Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vairāki ukraiņu skolotāji atrod darbu Gulbenes novadā

Ukrainas valstspiederīgā Marina Golenkova, kura iepriekš attālināti ukraiņu bērniem mācīja angļu valodu, tagad strādā Tirzas pamatskolā. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Internetā apgūstu latviešu valodu un ar šo nedēļu sāku strādāt Tirzas pamatskolā,” “Dzirkstelei” stāsta Ukrainas civiliedzīvotāja, angļu valodas skolotāja Marina Golenkova, par kuru jau esam rakstījuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš M.Golenkova par skolotāju strādāja attālināti, mācot ukraiņu bērnus. Viņa piebilst, ka tagad pašas dēls nu jau apmeklē ne tikai sporta skolu Gulbenē, bet arī vispārizglītojošo skolu.

“Līdz 10.oktobrim Ukrainas civiliedzīvotāji strādā viens Lizuma pamatskolā un viens Tirzas pamatskolā. Rankas pamatskolā strādā divi pedagoģiskie un viens tehniskais darbinieks,” laikrakstam stāsta pašvaldības komunikācijas speciāliste Lana Upīte.

Savukārt Ukrainas civiliedzīvotājs Danils Kačurs, kurš šogad pabeidza mācības Gulbenes novada vidusskolā, kā arī sporta skolā, tagad studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā Rīgā. Arī par viņu iepriekš tikām stāstījuši laikrakstā. “Man viss ir labi,” viņš raksta “Dzirkstelei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Gulbenes novadā pašvaldības paspārnē uzturas apmēram līdz 150 Ukrainas civiliedzīvotājiem – “Dzirkstelei” stāsta novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Kristaps Dauksts. Joprojām lielākā daļa šo cilvēku atrodas Rankā: dienesta viesnīcā apmēram 100, Rēveļu bijušajā pamatskolā vēl līdz 20 cilvēkiem. Aptuveni 10 Ukrainas civiliedzīvotāji atrodas Druvienas pilī, Lejasciema skolas internātā aptuveni 7 cilvēki, vēl daži Gulbenē gan novada vidusskolas kopmītnē, gan sporta skolas kopmītnē.

Kopējais iebraukušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits Gulbenes novadā ir samazinājies, stāsta K.Dauksts. Piemēram, no Druvienas ir aizbraukuši visi tie ukraiņu vīrieši, kuri tur bija uzturējušies ilgāku laiku. Pēdējās ziņas – viņi esot pārcēlušies uz Lietuvu. Tāpat arī aizbraukuši projām daudzi cilvēki, kuri mitinājās Gulbenē pašvaldības nodrošinātājās vietās. “Mēs arī vairs nepiedāvājām septembrī sakarā ar to, ka jānodrošina kopmītne skolēniem. Nākotnē skatīsimies. Aizpagājušajā nedēļā paņēmām izmitināšanai 8 cilvēkus. Cik varam, tik atbalstām,” saka K.Dauksts.

Viņš zina stāstīt, ka novadā Ukrainas civiliedzīvotāji mitinās arī privātā kārtā. Piemēram, pagājušajā nedēļā K.Dauksts saņēmis ziņu no atpūtas kompleksa “Vonadziņi” Stāmerienā par to, ka tur ir ieradušies 4 cilvēki.

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (21)

 1. Par begliem.katrs dara ka grib..tomer nekur nav tik labi ka majas pie savejiem.savaa tevzemee.svesa zemee tu vienmer palijsi immigrants.. Jamaica svesa valoda un tajaa hjarunaa un hne katrs to velas..un spej..man notiekosais latvijaa rada arkartigi negativas sajutas tapec vars neizteiksos un saja portalaa vars nekomentesu….man tuvaka ir latgale.

  7
  9
 2. Mans milakais portals ir daugavpils zinas..tur es atpusos pat nekomentejot..sim portalam ir neparasta aura.ari latgale ir heparasta tur cilveki savadaki kas mani puvelk ka magnets..latgalu vienkarsiba ticiba un viedums..bet varbut ka ta ir latgalu desele. kas man ir rada.tas manas sadness.bet galvenais ka es komentaros esmu tur viena..un mani neviens hetraucee…man patik Vienatne.. .

  3
  9
 3. Man Ukraina neinteresee..es dzivoju latvijaa.mani interesee latvija.tieciet galaa ar pasu nebusanam un nabadzibu valstii.un tad uztraucieties par ukrainiem.man ari patik lotgolas portal.tur vismaz forsi raksti un miers nevis Kara propaganda.

  9
  16
 4. Un vel ir viens portals ko es lasu un tas ir mainampasauli telegram.
  Un man ir vis skaidrs .tur visas atbildes ar pieradijumiem.vadoso Portalu rajstus es nelasu..tas ir lieki.

  3
  11
 5. latgalē jau no samogona spaiņa tālu neatiet! Turpat guļ, ēd, kakā, raksta retardētus kometārus internetā. Uzrakti 10 pretvalstiskus komentārus – dabon paku kontarbandas cīgu…no telegrama.

  11
  6
 6. Savus skolotājus atlaida ,bet šitiem darbs bez valodas ,potēm utt.Riebjas.Viņi vienkārši līdz kaklam.

  7
  15
 7. Ne ko neatlaida un nav nekāda sakara ar skolotāju atlaišanu, vienkārši skolotāju trūkst, lai aizvietotu un jāpriecājas, ka bērniem ir pedagogi,kas turpina mācības. Nav svarīga tautība, bet gan, lai bērni spētu apgūt pilnvērtīgi valodu. Nu bez valodas jau darbā neņemtu, tas, ka nav latviešu valoda, tas gan, bet angļu valoda un atbilstoša izglītība atļauj strādāt kaut vai ASV. Žēl, ka tumsoņi un izglītības līmenis latviešiem saskatāms komentāros. Paši siltumā mājās un ne kādas līdzjūtības pret tiem, kas spiesti bija dzimteni pamest, lai glābtu dzīvību. Jā Latvijā ir daudz problēmu, bet bumbas virs mūsu galvām nelido.

  28
  4
 8. Tumsonim.
  Atlaida un kā vēl,kad nepotējās.Gulbenes vidusskolā atlaida ,nevajag te d…….Viņi latviešu valodu zin,moš manam bērnam ukru valoda jāmācās ?????

  6
  12
 9. Es personīgi redzēju brīdinājumus par atlaišanu. Pamatojumā bija minēti punkti, ka skolotājs ir bīstams bērniem kā narkomāni un alkoholiķi.
  Ļoooti zemiski rīkojās tā sauktās direktrises!

  5
  5
 10. Nu bet tā jau arī ir! Kāda starpība,vai tas ir covid vai tuberkoluze vai sifiliss? Loti pareiza rīcība, sargājot bērnu veselību no retardētām …! Jānis arī maximā plauktus nedrīkst krāmēt, ja viņam dibenā (un varbūt arī smadzenēs) dzīvo tārpi! Sanepidstacija neļaus….

  4
  6
 11. Tārpi varētu būt galvā skaidrai. Visi švakcinētie tāpat slimoja un valkājās apkārt aplipinot citus.
  Zinu daudzus gadījumus, kad potētie ārzemēs saslima un tādi lidoja atpakaļ, jo viņus netestēja. Tad kurš vairāk apdraudēja apkārtējos?

  3
  4
 12. Jus seit hekomentejiet un nelasiet lai sis portals izput.. lai algotie smerdeli pasi Drukal pasi iesaka un pasi priecajas

  1
  3
 13. Valdibas troolu grupa ar ieteikumu palidzibu veido it kaa sabiedrisko domu…ta nav lasitaju doma..lasiet portalus kur nav ieteikumu un Domajiet pasi..

  2
  1
 14. Skolotāja mācīs angļu valodu, ne latviešu.Un skolotāju skolās trūkst, tāpēc nekāda vaina, ja šobrīd krīzes apstākļos angļu valodu mācīs skolotāja, kura vēl neprot latviski. Arī manā laikā skolā strādāja vācu valodas skolotājs no Vācijas. Kurš latviski,, ne bumbumnevorstēhn,, , bet nekas traks, kaut kā jau visi sapratāmies un vācu valodas apguvei mums bērniem tas nāca tikai par labu.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.