Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var iesniegt savu ideju līdzdalības budžetēšanas projektu konkursā

Foto: “Pexels”.

Gulbenes novada pašvaldība jau ceturto gadu pēc kārtas organizē līdzdalības budžetēšanas projektu konkursu, dodot iespēju ikvienam noteikt to, kas mūsu novadam ir vajadzīgs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta pieteikumu var iesniegt grupa, kurā ir 10 cilvēki, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu, vai biedrības un nodibinājumi. iesniegšanas termiņš ir 10.jūlijs. Viena projekta realizācijai tiks piešķirts līdz 35 000 eiro, kopējais projektu konkursa budžets – 110 000 eiro.

Projekta idejai jāatbilst šādiem nosacījumiem:

  • Projekta realizācijas vieta ir sabiedrībai pieejama publiska ārtelpa – pašvaldības vai, saņemot attiecīgu saskaņojumu, valsts nekustamais īpašums;
  • Projekts ir saistīts ar infrastruktūras uzlabošanu, kurai ir paliekoša un sabiedriski nozīmīga vērtība;
  • Projektā paredzētās uzlabotās infrastruktūras ikgadējās uzturēšanas izmaksas nepārsniedz 10 % gadā no kopējā attiecīgā projekta budžeta;
  • Iesniegtajam projektam jāparedz pilnīga tā realizācijas, tas ir, realizējot projektu, tam jābūt pilnībā pabeigtam (nav pieļaujams īstenot projektu vairākās kārtās).

Ideju projektam var pieteikt aizpildot pieteikuma veidlapu, kurai jāpievieno projekta skice un vizualizācija. Projekta pieteikumu var iesniegt gan papīra formā Gulbenes novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, gan elektroniski, to parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu: dome@gulbene.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot par projektiem varēs 2 nedēļas gan elektroniski balsošanas vietnē balso.gulbene.lv atbilstoši autorizācijas prasībām, gan klātienē norādītajās vietās Gulbenes novadā (pagastu pārvaldēs vai bibliotēkās). Arī šogad balsošana tiks organizēta 3 balsošanas apgabalos – pilsēta, lielie pagasti un mazie pagasti, dodot iespēju katram Gulbenes novadā deklarētajam iedzīvotājam, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu, nobalsot par 1 projektu katrā no balsošanas apgabaliem. Katram iedzīvotājam kopumā būs 3 balsis. Gulbenes novada pašvaldība īstenos tos projektus, kuri balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu, ievērojot konkursā paredzētā finansējuma apmēru. 

Paredzēts, ka tas pagasts, kurš šogad saņems finansējumu projekta īstenošanai, turpmākos 2 gadus nevarēs startēt līdzdalības budžetēšanas projektu konkursā, dodot iespēju citiem apgabalā esošajiem pagastiem saņemt finansējumu projektu realizācijai. 2022.gada projektu konkursā lielo pagastu balsošanas apgabalā tika apstiprināts projekts Lizuma pagastā, bet mazo pagastu balsošanas apgabalā Tirzas pagastā, tādēļ atbilstoši nolikuma nosacījumiem šie pagasti 2023. un 2024.gada projektu konkursā nevar piedalīties.

Neskaidrību gadījumā var sazināties ar Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļas projekta vadītāju Zani Pūcīti pa tālruni 64474918 vai e-pastu: zane.pucite@gulbene.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu konkursa nolikums

Pieteikuma veidlapa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.