Rūpnieciskās zvejas tiesību nomas iegūšanai 2024.gadam Gulbenes novada ezeros pieteikties līdz 2023.gada 4.decembrim – informē Gulbenes novada pašvaldība.
Lai veiktu rūpniecisko zveju (komerciālo, pašpatēriņa) Gulbenes novada ezeros: Ludza, Sudala, Ušuru, Ādmiņa, Lielais Virānes, Kalmodu, Augulienas, Sprīvuļu, Galgauskas, Kaļņa, Lazdaga, Mezīša, Pinteļa, Stāmerienas un Pogas, Gulbenes novada pašvaldībā jānoslēdz rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgums.
Tiem, kas vēlas noslēgt rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumu, pašvaldībā jāiesniedz iesniegums, norādot konkrēti – tīklus vai murdus, kuru izskata GNP Mantas iznomāšanas komisija un pieņem lēmumu. Iesnieguma iesniedzējam tiek nosūtīts lēmums un rēķins. Kad rēķins tiek apmaksāts, iesnieguma iesniedzējam jāierodas pašvaldībā (atbildīgā ir vides pārvaldības speciāliste Dace Kurša, tālrunis: 64473252, e-pasts: dace.kursa@gulbene.lv), lai saņemtu zvejas atļauju/licenci zvejai iekšējos ūdeņos, rūpnieciskās zvejas tiesību nomas līgumu ar protokolu un zvejas žurnālus.
Zvejas tiesības piešķir saskaņā Ministru kabineta 2014.gada 23.decembra noteikumiem Nr.796 “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”. No 2024.gada 1.janvāra iespējami grozījumi šajos noteikumos, kas mainīs zvejas limita daudzumu. Kārtību nosaka Ministru kabineta 2009.gada 11.augusta noteikumi Nr.918 “Noteikumi par ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību nomu un zvejas tiesību izmantošanas kārtību”.
Ja rūpnieciskās zvejas nomas iesniegumu skaits pārsniedz ūdenstilpes nomas vai rūpnieciskās zvejas tiesību nomas iespējas, tiek rīkots ūdenstilpes nomas konkurss vai rūpnieciskās zvejas tiesību nomas izsole. Nomas iesnieguma iesniedzējam rakstiski tiek paziņots par konkursa vai izsoles norises vietu un laiku.
Neskries Zušu nama saimnieks ar bisi virsū, ka viņa ezerā kāds tīklus liek?
Par Ludza ezeru gribētu teikt, ka viņam vajadzētu ļaut atkopties, ir jau pietiekami izsmelts. Nēsu dzirdējis, ka ludz azers būtu papildināts ar zandartiem, vai līdakām. Manuprāt periodiski vajadzētu, teiksim ik pa 4 gadiem, 2 gadus, aizliegt rūpniecisko zveju un ļaut ezeram atkopties, kā arī pašvaldībai, zvejniekiem, vai abiem kopā reizi, vismaz, 4 gados vajag papildināt ūdens kŗatuvē zivju resursus.