Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vidusskolnieces sarūpē mājiņu Ozolkalna kaķiem

Ar gandarījumu par paveikto. Novembrī Ozolkalnā uzstādīta kaķu māja. Vieta izraudzīta pēc Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības ieteikuma. Savu veikumu novērtē vidusskolnieces Una Bolotņikova (no kreisās), Amanda Dergača un Laimonis Dvinskis. Foto: no personiskā albuma.

Beļavas pagasta Ozolkalnā tagad bezsaimnieku kaķiem ir pašiem sava mājiņa, kur patverties nokrišņu un aukstuma laikā. Koka mājiņā ir ievietots siens. Novērots, kaķi patiešām izvēlas tur gulēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šo veikumu pirmā publiski sociālajos tīklos informēja Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure. Viņa publicēja kaķu mājiņas tapšanas un novietošanas fotoattēlus. I.Žeigure publiskojusi: “Paldies divām jaukām 12 klases skolniecēm, kuras izvēlējās projektu “Ielas kaķu māja”!”

Eleganti. Kaķu mājiņa, kura kopš novembra stāv Ozolkalnā, ir patiešām eleganta, ērta, kā arī ir padomāts, lai tajā iekšā kaķiem būtu silti. Foto: Ira Žeigure.

Meitenēm skolā bijis jāīsteno projekts kādā padziļinātajā mācību priekšmetā. Viņas izvēlējās īstenot projektu dizaina un tehnoloģiju mācību priekšmetā. Projekta vadītājs bijis skolotājs Dzintars Ziediņš, bet lielā projekta īstenošanā darba vadītājs bijis Laimonis Dvinskis, kurš ieguldījis ļoti daudz laika šajā projektā, kā arī materiālu un spēku.

Patiešam kaķi tur dzīvo. Amanda Dergača saka – prieks, ka kaķi novērtē tiem domāto mājiņu Ozolkalnā. Foto: no personiskā albuma.

Ar I.Žeigures palīdzību “Dzirkstele” noskaidroja, kam ir jāpateicas par šādu iniciatīvu. Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolniece Amanda Dergača laikrakstam pastāstīja, ka kaķu mājiņa ir viņas un skolasbiedrenes Unas Bolotņikovas kopīgs projekts. Ideju praktiski realizēt ir palīdzējis vectēvs Laimonis. Amanda teica – no malas izskatās: kas tur ko kaķu māju neuztaisīt! Bet šeit pārdomāta esot katra nianse. “Projekta veidošanas laikā ieguvām daudz zināšanu, un visiem projektā iesaistītajiem bija liels gandarījums par padarīto darbu,” teica Amanda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām šī komanda ir sarūpējusi vienu mājiņu kaķiem, bet plāno uzstādīt vēl vairākas. Meitenes ir veikušas iedzīvotāju aptauju, kur, piemēram, Gulbenē varētu stāvēt šādas mājiņas. Iedzīvotāji nosaukuši Nākotnes un Skolas ielas dzīvojamos masīvus un vēl citas apdzīvotas vietas, kur novēroti ielas kaķi.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Vienreizeji labs projeckts.. dot siltumu klaidonisu kakisiem…paldies meitenem..jusu dveselu majinaa majo labestibas siltums..lai tas tur paliek un neizdziest..bet kakiisiem lai jauka skaista silta majina

  25
  1
 2. Sen neesmu guvusi tik pozitivas emocijas..atrodoties starp tik gudram sirsnigam radosam un dzivniekmilosam meitenem…visu cienu..un daudz nakotnee labu radosu nodomu ar merki palidzet..jo pasaule turaxs tikai pateicoties labiem cilvekiem..paldies.

  17
  2
 3. Prieks ka gulbenee aug loti jauka jaunatne sad tad iegriezos..dzirkstelee..patikami lasit tik jaukus rakstus

  11
  1
 4. Mīĺās, meitenes! Paldies, ka darāt labus darbus. Lai jums jauki un mīļi Ziemassvētki!

  18
  2
 5. Varbūt varētu izveidot ziedojumu kontu, domāju ka būtu daudz gulbeniešu, kas vēlētos ziedot naudiņu. Varbūt kāds ar materiāliem vai darbīgām rokām! Paldies meitenēm!

  16
  2
 6. Labs darbs, bet šis projekts nav nekas jauns(neteiksim, ka nošpikots varbūt), jo pie Gulbenes- Balvu apvienības slimnīcas jau gandrīz gadu ir kaķu māja, kur labprāt mīt klaiņojošie kaķi un tiek pabaroti.

  5
  10
 7. Paldies meitenēm! Būtu ļoti liels prieks, ja tiešām Nākotnes un Skolas ielās redzēsim šādas mājiņas. Sirds sāp skatoties, kā kaķi spiežas pie mājas sienas, lai sasildītos. Prieks, ka jaunā paaudze aug ar izpratni, ka jāpalīdz dzīvniekiem, kas nonākuši uz ielas, cilvēka bezatbildības dēļ.

  18
  2
 8. A KUR LAIMONIM SLAVAS VĀRDI?????? CILVĒKS CENTĀS UN PAR VIŅU NEVIENS NEKO LABU TĀ ARĪ NEPATEICA, KAUNĒJATIES!!!

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.