Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete sūdzas, ka Nākotnes ielas kvartālā apskrāpē stāvošas automašīnas

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāda gulbeniete sūdzējās “Dzirksteles” redakcijai par, viņasprāt, haosu vieglo automašīnu novietošanā Nākotnes ielā Gulbenē, ko radot vecāki, kas bērnus ved ar automašīnām uz pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sieviete teica – speciāli bērnudārza audzēkņu vecākiem pašvaldība esot izveidojusi automašīnu stāvvietu iepretim veikalam “Rimi”, taču praksē tā netiekot izmantota. Vecāki ar automašīnām bērnus pievedot pēc iespējas tuvāk ieejai bērnudārzā, atstājot savas mašīnas, pavadot bērnus uz dārziņu. Tas viss traucējot tuvējo māju iedzīvotāju transportlīdzekļiem, kas tur stāv. Bieži mēdzot atklāties, ka mašīnas šajā transportlīdzekļu burzmā tiekot saskrāpētas. Gulbeniete pauda pārliecību, ka šo situāciju varētu regulēt un izlabot pašvaldības policija, tomēr tas, kā pauda viņa, netiekot darīts.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” teica – situācija, par kuru laikrakstam stāstījusi gulbeniete, nav tik viennozīmīga. Lai arī sievietei ir pretenzijas, tomēr pie bērnudārza novietot transportlīdzekļus nav aizliegts šīs iestādes audzēkņu vecākiem. “Jebkurš var tur nolikt, mēs nevaram aizliegt,” uzsvēra M.Didrihsons-Linards. Savukārt jaunajā stāvvietā, par kuru “Dzirkstelei” stāstīja gulbeniete, novietojot transportlīdzekli, logā obligāti ir jāieliek tā saucamais “pulkstenis”, norādot laiku, kad stāvēšana ir uzsākta. Ja “pulkstenīša” mašīnas logā nav, transportlīdzekļa vadītajam var uzlikt sodu. “Iespējams, šis apstāklis biedē,” prātoja M.Didrihsons-Linards. Pašvaldības policija ir centusies autovadītājus informēt un pie mašīnām, kuras minētajā stāvvietā bijušas noliktas bez “pulkstenīša” logā, policisti sprauduši brīdinājuma lapiņas.

Savukārt par gadījumiem, kad tiek saskrāpētas stāvošas automašīnas, esot jāziņo ceļu policijai (Valsts policijai) – norādīja M.Didrihsons-Linards. “Nav jau teikts, ka vainīgi ir tieši tie, kuri brauc uz bērnudārzu,” viņš sacīja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, Nākotnes ielas kvartāls ir būvēts un labiekārtots tā, ka bērnudārzam “Auseklītis” var apbraukt apkārt. Visapkārt ir arī ērtas gājēju ietves.

M.Didrihsons-Linards teica – vienīgais problēmas risinājums ir sabiedrības izglītošana. Prakse liecinot – arī stāvvietās pie veikaliem, kur Gulbenē “pulkstenīša” lietošana ir noteikta kā obligāta prasība, lielākoties autovadītāji to ignorē. “Bet tas jau ir cits stāsts. Īstenībā tā jau ir veikala teritorija. Ja veikalam gribēsies, var mums piezvanīt, un tad mēs liksim brīdinājumus vai sodus. Bet, ja veikalam nav pretenziju, tad mēs arī tur neejam un nekontrolējam,” teica M.Didrihsons-Linards.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Vaine. Uztaisa speciāli stāvlaukumu bērnudārznieku vecākiem,tāpat visi spiežās un mīcās gar 2/7 māju katru dienu!
    Nerunāsim par pasākumu dienām(kad tādi bija un vēl noteikti arī būs),kad te sabrauc tā,ka šo māju iedzīvotājiem nav kur nolikt savus auto,jo bd,redz,pasākums. Lūdzu,lieciet stāvlaukumā un baudiet- tas ir priekš jums!

    3
    3
  2. Devos rīta pastaigā ar suni pa gājēju celiņu . Pēkšņi priekšā pie pašiem vārtiem apstājas mašīna, pat apiet nebija iespēja. Uzrunāju māmiņu ka te tomēr ir gājēju celiņš- viņa mani nolika ar tādiem vārdiem… Divu stāvu augstumā !!!

  3. Savukārt pie ,,Rūķīša,, liek zem zīmes (apstāties aizliegts) savus auto.,,Īpaši apdāvinātie,,auto nomet ceļam pa vidu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.