Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete: Vēlos aizstāvēt deputātu Intaru Liepiņu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gribu pastāstīt par slaveno māju Gulbenē, Viestura ielā 16. Plūdi, kas tika piedzīvoti šeit pēc 14.jūnija lietavām, nav ne pirmie, ne pēdējie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visa šī teritorija – mājas, zeme ar ūdensapgādi un kanalizāciju, ar virszemes ūdeņu novadīšanu – ir izveidota padomju gados, kad te vēl saimniekoja dzelzceļa namu pārvalde. Jā, 17.jūnijā mēs, iedzīvotāji, kopā ar deputātu Intaru Liepiņu atvērām fekālās kanalizācijas vāku un ievadījām akā virszemes ūdeņus. Tajā brīdī to jau bija iespējams izdarīt, jo lietavas bija beigušās un kanalizācijas akā ūdens līmenis bija krities. Tas, ko darījām 17.jūnijā, nav nekāds pārkāpums. Ir jāsaprot viena lieta. Tā vai citādi virszemes ūdeņiem ir jāieplūst fekālajā kanalizācijā, jo šeit ir izveidota tāda sistēma: grāvja galā ir caurule, kura ved uz nosēdaku iebraucamā ceļa malā, bet no nosēdakas caurule ved uz fekālo kanalizāciju. Grāvja slīpums ir atbilstošs, lai tece būtu depo virzienā, taču caurules ir aizsērējušas.

Senākos laikos asenizators Juris Vimba mums tika teicis – no mūsu Viestura ielas visas pļavas, visi grāvji ir savadīti komunālajā kanalizācijā. To saprata arī kādreizējais uzņēmuma “Alba” vadītājs Romans Adamovičs un pilsētas galva Nikolajs Stepanovs, un kādreizējais izpilddirektors Gvido Stucka. Ja lūdzām, palīdzēja mums – caurules iztīrīja. Bet tagadējie vadošie darbinieki mums ir tādi kristāltīri. Mums ir tīra vadība. Noklausās mūsos un viss.

Gribu uzsvērt, ka pēc šīs vasaras 14.jūnija lietavām fekālā kanalizācija bija pārplūdusi. Fekāliju maisījums ar virszemes ūdeņiem ieplūda Viestura ielas 16.mājas dārzā un visā pieguļošajā teritorijā. Fekālās kanalizācijas aka bija pārpildīta, un tās saturs spiedās virszemes ūdeņos. SIA “Gulbenes Energo Serviss” pārstāvji 14. un 15.jūnijā tīrīja aku. Tikai 17.jūnijā varējām atļauties šajā akā ievadīt virszemes ūdeņus, ko izdarījām pašu pūliņiem. Ja mēs to nedarītu, varbūt vēl šodien tas smirdīgais ūdens ar fekāliju piejaukumu no mājai Viestura ielā 16 pieguļošās teritorijas nebūtu aizvadīts projām. Tāpēc lai tas puika Korns nerunā tik nesmuki, ja viņš līdz galam neizprot situāciju! Virszemes ūdeņi Viestura ielā nav “svešie ūdeņi”, to novade ir paredzēta tieši fekālajā kanalizācijā. Tikai nelaime ir tā, ka mūsējais pieslēgums ir pēdējais virzienā uz aizteci. Tieši māja Viestura ielā 16 tāpēc cieš no plūdiem lietavu laikā, bet pretējā ielas pusē plūdu nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī 2019.gada aprīlī tikām pie sevis izsaukuši “Dzirksteli”, lai parādītu applūdušo teritoriju. Tiesa, tad vēl dārzi nebija sastrādāti, kā ir šogad, kad jūnijā uznāca plūdi. Pēc šiem plūdiem mums iestādītais iet bojā – pupas, kartupeļi iznīkst. Bet mēs esam pensionāri ar mazām pensijām. Dārziņš man un citiem senioriem ir iztikas avots! Atgādināšu, ka 2019.gada pavasara plūdos pie mums bija ieradies arī Gints Āboliņš un Andis Caunītis. “Dzirkstele” toreiz to fiksēja. Skaidri izskanēja, ka virszemes ūdeņi ir ievadāmi fekālajā kanalizācijā.

Kad deputāti izskatīs Viestura ielas 16 plūdu novēršanu šogad 17.jūnijā, gribētos lai viņi izprot situāciju, pirms sāk “ķidāt” I.Liepiņu.

– Albīnas Voicišas sacīto pierakstījusi Diāna Odumiņa

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentārs

SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns: “Viestura ielas problēmas nav tikai Viestura ielā, un ir nepieciešami lieli ieguldījumi, lai šīs problēmas novērstu. Visos jaunajos projektos Gulbenes novada pašvaldība šīs problēmas cenšas lokalizēt.”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.