Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis jautā, ko darīt, ja viens bērns otram sasit aifonu

Foto: “Pexels.com”.

“Mazgadīgi pirmsskolas vecuma bērni spēlējas rotaļlaukumā bez vecāku klātbūtnes. Nezināmu iemeslu dēļ starp diviem bērniem ir konflikta situācija, kā rezultātā viens bērns it kā sasit otra bērna aifonu. Lai gan pieaugušo klāt nav bijis un katram no konfliktā iesaistītajiem ir sava versija par notikušo, tomēr, nenoliedzami, ir radušies materiālie zaudējumi beigtā telefona dēļ. Kā risināt šādu situāciju?” “Dzirkstelei” jautā kāds lasītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards skaidro, ka šāds konflikts vecākiem jārisina savā starpā. Tas, kura bērnam salauzts telefons, iet pie otra bērna vecākiem un mēģina savā starpā sarunāt. “Ja nevar paši vienoties, var jau iet uz Valsts policiju rakstīt iesniegumu par mantas bojāšanu, taču tas viss var beigties bez rezultāta,” saka M.Didrihsons-Linards.

Skaidrojumu “Dzirkstelei” sniedz arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša: “Šādas situācijās par mantas bojāšanu personas var vērsties policijā, taču šajā konkrētajā situācijā jāsaprot, ka atbildība (gan admnistratīvā, gan kriminālatbildība) neiestājas bērniem līdz 14 gadiem. Gadījumā, ja iespējamā vainīgā persona ir no 14 gadiem, tad, lai sauktu personu pie atbildības, ir jāpierāda subjektīvā puse, respektīvi, ka telefons ir saplēsts tīši. Personas, kam nodarīti materiālie zaudējumi, var mēģināt vienoties savā starpā ar iesaistītā bērna vecākiem par tālāku rīcibu. Var sadzīvot ar notikumu, tāpat arī var mēģināt vērsties tiesā ar iesniegumu civiltiesiskajā kārtā, bet pierādīšanas nasta gulstas uz pašu iesniedzēju.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

  1. Vai tad pat smilšu kastē pirmsskolas bērniem nepieciešami tie “aifoni”?

    23
    1
  2. Muļķis pat baznīcā pieri pret zemi sasitīs.

  3. ko tik plāni,vai tad uz smilšu kasti nav ar bentliju jābrauc?

    14
  4. Viss ir vienkārši….. Var jau rakstīt iesniegumu policijai, bet tas būs lieki iztērēts laiks, jo finālā, jebkurā gadījumā, atteikums, kā arī, ja normāls policists gadīsies, tad abu vecākiem par mazgadīgo atstāšanu bez pieskatīšanas, t.i. vecāku pienākumu nepildīšanu, uzliks vēl naudas sodu….. Perspektīvas civiltiesiskā kārtā ir, bet atkal laiks, izdevumi aifona vērtībā un nekādas garantijas, ka izdosies pierādīt otras puses atbildību par notikušo…. Tā kā, ja ir vēlme sazināties ar bērnu smilšu kastē, dodam līdzi rezerves telefonu 10-20 eiro vērtībā 🙂

    11
  5. Tā arī neko jēdzīgu nepaskaidroja, radās iespaids, ka neko tur nevar padarīt, ja sanāca tāds gadījums līdz 14 gadu vecumam, jeb citiem vārdiem sakot, šajā vecumā var darīt ko grib, un par to nekas nebūs.

  6. Protams izklausās muļķīgi ka pirmsskolas bērni smilš kastē ar IPhon-iem rotaļājas.
    Man bērns katru gadu sasit telefonu, un man visus izdevumus sedz apdrošināšanas kompānija.
    Tāpēc labāk apdrošināt uz visādiem gadījumiem savu īpašumu…
    Vēlu veiksmi turpmāk…

  7. Zinu par kuru gadījumu ir runa. Un piekrītu vnk…, ka bērna vecākiem ir rūpīgāk bērni jāpieskata, lai nerastos šādas situācijas. Bērns, kurš sasita telefonu vēl ir pavisam mazs, bet dzīvo viens pats pagalmā visu laiku. Nekad nav redzēts, ka vecāki pieskatītu.

    2
    2
  8. Ja vecākiem nav prāta, lai nopērk jaunus aifonus.
    Vai zīdaiņiem šādi telefoni vajadzīgi?
    Absurds!
    Tiko izperējies un jau aifons vajadzīgs…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.