Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis sūdzas par neizbrienamu ietvi Brīvības ielā Gulbenē

“Šādi ietve 9.decembrī izskatījās visu dienu,” uzsver Raitis Gusārs. Foto: Raitis Gusārs.

“Lūdzu aktualizēt tematu par ietvju tīrību Brīvības ielā – no krustojuma ar Rēzeknes ielu līdz slimnīcai. Šī ir vienīgā ietve, kas ved uz uzņemšanas nodaļu, slimnīcu! Cilvēkam ar ierobežotām kustībām, māmiņām ar bērnu ratiem faktiski nav iespējas nokļūt medicīnas iestādē,” “Dzirkstelei” raksta Raitis Gusārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaidrot situāciju “Dzirkstele” lūdza pilsētas pārvaldes vadītāju Gintu Āboliņu: “Tranzīta ielas uzturētājs ir pārcenties un sniega valnis/ledus kluči uzstumti uz gājēju ietves. Notīrīs.”

Kā zināms, ietvju tīrīšanu veic pilsētas labiekārtošanas iestādes darbinieki un viņu vadītā sniega tīrīšanas tehnika.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja informāciju Gulbenes pilsētas tranzīta ielu uzturēšanas darbus šogad veic VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Kopējā līgumcena ir 33 250,02 eiro bez PVN. Arī 2024.gadā šo darbu Gulbenē veiks tas pats uzņēmums, bet jau par 34 495,22 eiro bez PVN. No šīs summas Satiksmes ministrija maksās 15 472,60 eiro, bet pašvaldība – 26 266,62 eiro.

Līguma priekšmets kā arvien ir Brīvības iela 3,343 kilometru kopgarumā, kas ir iekļauta valsts reģionālā autoceļa P27 Smiltene – Velēna – Gulbene posmā (no 61,202. līdz 64,545.km, iekļaujot rotācijas apli); Baložu iela 1,040 kilometru kopgarumā, kas ir iekļauta valsts reģionālā autoceļa P37 Pļaviņas (Gostiņi) – Madona – Gulbene posmā (no 90,400. līdz 91,440.km); Rēzeknes iela 0,510 kilometru kopgarumā, kas ir iekļauta valsts reģionālā autoceļa P36 Rēzekne – Gulbene posmā (no 86,690. līdz 87,200.km); Rīgas un Blaumaņa ielas 2,140 kilometru kopgarumā, kas ir iekļautas valsts reģionālā autoceļa P35 Gulbene – Balvi – Viļaka – Krievijas robeža (Vientuļi) posmā (līdz 2,140.km).

Foto: Raitis Gusārs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (16)

 1. Raksta nosaukumā būtu jāmin – vērš uzmanību uz vai informē par šādu situāciju! Jo sūdzēties var par visu un visiem. Absurds ir tas, ka ikdienas infrastruktūras uzturēšanas lietas pilsētā sakārtojas tikai tad, kad iedzīvotāji par to informē (lasīt – sūdzas) Dzirksteli.
  Lūdzu informējiet: – kur varu zvanīt un informēt, ka ceļa stabs sagāzies; ka atkritumu urna parkā pārbāzta un vējš pūš saturu prom; ka akas vāks pazudis. Kā notiek informācijas aprite un kur?

  24
  4
 2. Jūsu citētie ir pašvaldības tiešie vai pārraugāmie jautājumi. Pašvaldībā ir divas komunikācijas speciālistes, kuras atbild par komunikāciju ar pašvaldību. Pasvaldībai ir sava interneta vietne. Droši rakstiet šīm speciālistēm, gaidiet atbildes un attiecīgu rekaciju.

  5
  5
 3. Šos komentārus saprotu, bet vai man vajag infomēt? Novada speciālistus , kad atnākusi ziema un uzsnidzis sniegs? Kad pilsētas ietves nav notītītas? Kad man pilsētas iedzīvotajam vai pilsētas viesim ir jābrien pa netīru, bīstamu ietvi? Kur tad paliek sētnieku un ielu uzraudzītāju darbs? Vai tādi arī pilsētā nomazināti?……. Un ja es gribu iet pa ietvi pašam jāņem lāpsta rokā un savs ceļs jātīra??

  20
  3
 4. Bet domes komunikācijas cilvēkiem ir darba laiks, nav jau 24/7 dienesta kam zvanīt. A kam zvanīt ja neatliekama situācija? Akas vāka nav. Meklēt pa visiem kanāliem pilsētas pārvaldnieku un apburto loku taisīt?

 5. Nu, re, atliek tikai paļauties uz veco labo “Dzirksteli”.

  5
  3
 6. Āboliņa kunga komentārs nepārsteidz. Kā vienmēr, tikai atrunas un nekādas rīcības. Nevis tranzīta ielas uzturētājs, pārcenties, bet gan tiešā mērā uzspļāvis sētnieka darbam. Uzskatu, ka R.Gusāra kungs nevis sūdzas, bet aktualizē problēmu ar tiešu jautājumu par to, kā šādā situācijā cilvēkam ar ierobežotām kustībām, māmiņām ar bērnu ratiem nokļūt medicīnas iestādē? Lūk, uz šo galveno jautājumu pārvaldnieka kungs atbildi nesniedz. Secinājums viens, nevienam uzraugošajam ierēdnim/dienestam neinteresē ielu, ietvju stāvoklis. Runa iet par to, ka šāds skats bijis VISU DIENU.

  32
  3
 7. Diemžēl Ābolītis nav cilvèks savā vietā! Lietderība tuvu 0.

  12
  1
 8. Šodien braucot pa Brīvības ielu,mašīnas apakša vilkās pa vidus valni. Normāli? Vispār ielas ir briesmīgas,nepārredzamas…

  9
  1
 9. Te palasot komentārus tā vien liekàs, ka salasījušies tādi kuriem ne mazākās saprašanas par ziemas darbiem uz ceļa un ietves. Varētu padomāt, ka šī ietve vispār netiek tīrīta un ka kāds viņu tīšu prāt aizbēra. Paskatieties uz sevi pirms kritizējat citus. Jā par trūkumiem vai avārijas situācijām vajag ziņot, bet nejau noriet un kritizēt. Tur ir bijusi vienkārši cilvēcīga kļūda no ceļa tīrītāja puses. Vaitsd tas trotuārs ir aizbērts katru dienu? Un pati braucot esu redzējusi kā ceļu tīrītājs brauc smuki gar valni, bet pēkšņi kāds nedod ceļu jo lāpsta plata un dabuj piebraukt tuvāk malai līdz ar to šie kukuržņi lido uz ietves. Bet tajā pat laikā tss kurš nedeva ceļu tāpat cēli aizbrauc, tik nepadomā ka dēļ tādas rīcības ne tikai var aizbērt trotuāru bet var arī kādu traumēt gājēju. Tā kā padomājiet paši kā uzvedaties uz ceļa. Tas ka visu dienu nebija iztīrīts trotuārs tas gan ir slikti, bet nu pilsētā tas nav vienīgais trotuārs un tāpēc domāju, ka visus trotuārus tīri fiziski nevar uzraudzīt. Nu un tajā pašā laikā dzirksteles kontaktus var atrast bet kautvai pilsētas avārijas dienesta numuru tagadējā GES nevar atrast. Tad jau gan nodotu tālāk informāciju attiecīgam cilvēkam kas par to atbild!

  7
  18
 10. Mārtiņ nomaini mašīnu vai pārcelies uz tādu valsti kur nav sniega un nebūs problēmu!

  3
  10
 11. Nu gan nenormāla problēma ir sniegs! Būtu priecājušies par foršo ziemu nevis te viens otru aprējuši. Un nu eksperti atradušies kuri zin kam kur ir un kam kur nav īstā vieta!

  8
  13
 12. Vot tas ir kārtīga Latvieša stils! Kādu nomelnot, par kādu negatīvi izteikties, citam kautko sliktu pateikt. Da tā vietā būtu visi salasījušies, paņēmuši lāpstas un notīrījuši to trotuāru!

  8
  15
 13. Kāds sakars GES ar ielu-ietvju tīrīšanu? Pirms kaut ko izvem, vispirms galvu ieslēdz.

  9
  2
 14. Kāda ir Vidus iela gar skolu? Josla gar ietvi vairs kādu metru plata, divi vieglie knapi var izmainīties. Un tā katru ziemu.

 15. GES ir pašvaldības uzņēmums kur dežūrē dispečers un brīvi var uzklausīt problēmzvanus lai nodotu informāciju atbildīgajām iestādēm. Pats nedirs ja nezini neko.

 16. Protams piezvanīt tiem, kuri tīra ietves, prāta nepietiek?
  Krutāk tak ir pazvanīt Jānim, lai tas pasaka Pēterim, lai Kārlis puņķi noslauka.🤦‍♂️

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.