Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji sūdzas par bedraino ceļu gar māju Nākotnes ielā 2/1 Gulbenē

Daudzdzīvokļu mājas Nākotnes ielas 2/1 Gulbenē priekšas ceļa segums ir sliktā stāvoklī – dziļas, lielas bedres. Var saprast gan autovadītāju, gan arī pašu iedzīvotāju neapmierinātību. Foto: Gatis Bogdanovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākotnes ielas Gulbenē daudzdzīvokļu nama 2/1 iedzīvotāja jautā, kāpēc gar māju Nākotnes ielā 2/1 ceļš joprojām ir ar tādām bedrēm. “Vai šī ceļa remonts gar šo māju nebija plānots Nākotnes ielas projektā, kad to remontēja? Ja ne, varbūt ir doma, ka tomēr arī šo ceļu sataisīs? Bedres ir milzīgas!” uzsver iedzīvotāja.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš skaidro, ka Nākotnes ielas brauktuve gar Nākotnes ielas māju 2k-1 nav pašvaldības īpašums, bet gan dzīvokļu īpašnieku īpašums (privātīpašums). “Pašvaldība neremontēs privātīpašnieku brauktuvi,” saka G.Āboliņš.

Viņš skaidro, ka dzīvokļu īpašnieki mājai Nākotnes 2k-1 var izmantot pašvaldības sniegto atbalstu “Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai Gulbenes novadā” un sakārtot brauktuvi. (Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 23) Līdzfinansējumu vienas mājas piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai var saņemt viena kalendārā gada laikā tikai viena projekta pieteikuma ietvaros. Piešķirtā līdzfinansējuma apjoms ir līdz 20 000 eiro, bet ne lielāks kā 50 procenti no kopējām atbalstāmajām izmaksām (“https://likumi.lv/ta/id/316620-par-lidzfinansejumu-daudzdzivoklu-dzivojamo-maju-piesaistito-zemesgabalu-labiekartosanai-gulbenes-novada”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izmantojot piešķirto pašvaldības līdzfinansējumu, brauktuvi sakārtoja Nākotnes 2k-1 kaimiņu māja Nākotnes 2k-2 Gulbenē, pagājušajā gadā – māja Skolas ielā 1 Gulbenē. Šie noteikumi ir izdoti un pieņemti, lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu visā Gulbenes novada teritorijā,” stāsta G.Āboliņš un aicina māju pilnvarotās personas rīkot kopsapulces un pieņemt kopīpašniekiem lēmumu par savu teritoriju labiekārtošanu. Pēdējā kopsapulce, kurā tika diskutēts, vai māja vēlas sakārtot brauktuvi pie ēkas un saņemt pašvaldības finansējumu, bija daudzdzīvokļu mājai Pamatu iela 10 Gulbenē. “Īpašnieku domas atšķīrās, un gala lēmumu nezinu. Neesmu saņēmis kopsapulces protokolu. Pilsētā pašvaldībai nepiederbrauktuves, piebraucamie/iebraucamie ceļi un pagalmu teritorijas pie mājām: O.Kalpaka 46, O.Kalpaka 17A, O.Kalpaka 45, O.Kalpaka 47, O.Kalpaka 88, Robežu 1, Rīgas 51, Līkā 28 utt. Visas neuzskaitīšu. Šo informāciju noteikti zina māju pilnvarotās personas un dzīvokļu īpašnieki. Informācija (īpašuma piederība) ir apskatāma arī “www.kadastrs.lv”,” stāsta G.Āboliņš.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Tā ir ar nekompetenti mājas vecākajiem.Rezultāts tiešām bēdīgs.

    4
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.