Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iestādē apmeklētājs lūdz ūdens glāzi, vai jādod?

Foto: “Pexels”.

Valsts policijas telpās Gulbenē apmeklētājai, kurai ir cukura diabēts, paliek slikti un viņa vēlas padzerties ūdeni. Vai jādod jāpiedāvā glāze ar bezmaksas ūdeni vai jāsūta uz tualeti, lai padzeras no krāna? Par šādu situāciju “Dzirkstelei” pastāstīja kāda gulbeniete, kura pati to piedzīvojusi. Viņai teikts, ka policijā paši arī dzer krāna ūdeni, kuru var dabūt tualetes telpā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Valmieras Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Rūta Smilga “Dzirkstelei” šajā sakarā saka: “Noskaidrojām plašāk par notikumu un precizējam jūsu aprakstītā notikuma gaitu – minētā persona bija jautājusi, kur atrodas labierīcības, un amatpersona norādīja to atrašanās vietu, citi lūgumi, kas minēti jūsu aprakstā, nebija. Turklāt jānorāda, ka gadījumos, ja personas lūdz pēc ūdens glāzes, tā tiek nodrošināta.”

Likums “Par policiju” nosaka daudzus Valsts policijas pienākumus, tajā skaitā “aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības”. Likumā arī teikts, ka policijas darbība tiek organizēta, ne tikai ievērojot likumību, bet arī “humānismu, cilvēka tiesības, sociālo taisnīgumu, atklātumu, vienvadību un balstoties uz iedzīvotāju palīdzību”.

“Dzirkstele” lūdza komentēt situāciju arī novada deputātu Ati Jencīti, kurš skaidro, ka ūdens glāzes padošana vai nepiedāvāšana apmeklētājam (ja saņemts lūgums) valsts vai pašvaldības iestādē visdrīzāk ir tikai ētikas vai lietišķās etiķetes jautājums. Likumā nav strikti noformulēts, vai vienmēr un visur darba devējam iestādē obligāti darbiniekiem jānodrošina dzeramais ūdens, nemaz nerunājot par apmeklētājiem. Tajā pašā laikā A.Jencītis norādīja, ka tas, kā reaģē iestādē, varbūt ir “atkarīgs no situācijas”, piemēram, “ja tā ir provokācija”. Tomēr, kā uzskata A.Jencītis, jebkurā iestādē ir vajadzīga “pieklājīga attieksme pret apmeklētājiem”.

Ministru kabineta noteikumi “Darba aizsardzības prasības darba vietās” nosaka – ar dzeramo ūdeni ir jānodrošina darbinieki, kuri strādā darba vietās ārpus telpām, piemēram, ja darbinieki strādā būvobjektos, lauksaimniecībā, ceļu būvē, veic uzkopšanas darbus u.c. Citās darba vietās dzeramais ūdens jānodrošina gadījumos, ja darba vides riska novērtēšanā kā veicamais darba aizsardzības pasākums ir identificēts – dzeramā ūdens nodrošināšana. Tipisks piemērs būtu darbs paaugstinātā temperatūrā (piemēram, maizes ceptuvēs, ēdināšanas iestādēs).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

  1. Un kāda vaina ūdenim no labierīcībām???? Ja ir veselības problēmas un cilvēks pats apzinas ka var palikt slikti nu tak nav grūti ielikt līdzi mazo ūdens pudelīti sev līdzi. Tauta sāk izlaisties .

    11
    7
  2. Ūdens glāzi vai glāzi ūdens? Ko tad īsti apmeklētāja lūdza?
    Cienījamie žurnālisti, visu cieņu Jums un Jūsu darbam, bet gramatikas pamatlikumus publikācijās tomēr būtu jāievēro. Nekā personīga.

    8
    1
  3. Ļenka Vē, tu vari dzert kaut no peļķes, bet normāls cilvēks nedzers ūdeni svešā tualetē.

  4. Mani visvairāk samulsina fakts, ka diabēta slimnieks uzskata, ka viņam paliks labāk no ūdens glāzes…saprastu vēl medikamenti vai kaut kas salds, bet ūdens…

    2
    3
  5. Tas būtu tikai normāli, ka redzamā vietā stāvētu ūdens aparāts ar vienreizējām glāzēm.

  6. Esat bijuši policijas labierīcībās? Nu tad klusējiet vismaz.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.