Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Mācītājs Ilgvars Matīss neredz nevienu skaidrojumu tam, kas nodarīts mazajai Justīnei

Luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pusotru mēnesi veicot visaptverošus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus sarežģītā kriminālprocesā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas atradušas Rogovkā bezvēsts prombūtnē bijušo septiņgadīgo Justīni Reinikovu. Taču – mirušu, ar acīmredzamiem miesas bojājumiem, apraktu meža vidū esošas lauku mājas pagrabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizdomās par noziedzīgu rīcību policija ir aizturējusi meitenes pamāti un tēvu, tiesa viņiem kā drošības līdzekli ir piemērojusi apcietinājumu. Ne tēvs, ne pamāte vainu nodarījumā neatzīstot. Tiek pieļauts, ka noziegums pastrādāts, esot alkohola reibumā. Iespējamais formālais iemesls – naudas jautājums. Alimentus par Justīni maksāja viņas mamma, kura dzīvo un strādā ārzemēs. Mamma gribējusi ņemt meitu pie sevis. Tēvs iebildis.

Vēl nav zināms slēdziens, kad tieši meitene mirusi. Tēvs viņu kā bezvēsts pazudušu izsludināja 5.maijā, taču ciemā zina teikt, ka jau pirms tam divas nedēļas Justīne nav apmeklējusi bērnudārzu.

Uzzinot skaudro vēsti par mazās meitenītes slepkavību, Gulbenes luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss sociālajos tīklos aicināja aizlūgt par Justīni. Šis aicinājums adresēts visiem tiem, kuri pārdzīvo par šā bērna nāvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Matīss bija viens no tiem, kurš, savas sirds aicināts, kopā ar citiem brīvprātīgajiem devās uz Rogovku palīdzēt meklēt pazudušo Justīni. Viņš jau tad kopā ar Justīnes ģimeni tur noturēja aizlūgumu par meitenīti, vēl nezinot drausmīgo patiesību, vēl ticot tēva un pamātes patiesām bēdām. Tagad, kad gaismā nākusi šausmīga patiesība par to, ka meitenes ģimene spēlējusi teātri, I.Matīss teic: “Cilvēciski prāts atsakās pieņemt… Tādās reizēs, kad notiek tik briesmīgas un ļaunprātīgas grēku izraisītas briesmas, gribas tverties pie Pestītāja un izsaukties: “Kungs, lai Tava Valstība nāk, šīs pasaules mums jau pietiek!” – bet tikai Viņš Pats zina, kurš brīdis tas būs.”

I.Matīss laikrakstam saka – ne trūkums, ne tas, ka meitene bija bērns ar īpašām vajadzībām, nav īstais iemesls ģimenes ļaunajai rīcībai. “Īstais iemesls ir pašā cilvēkā. Kaut kas no ļaunā… Cilvēki meklē iemeslus… Cenšas attaisnoties.” Viņaprāt, minētajā ģimenē nemaz nevaldīja trūkums. Tā domāt esot aplami. “Un kāds trūkumam sakars ar slepkavību?” saka I.Matīss. Viņš saskata Justīnes traģiku tur, ka viņa patiesībā nebija vajadzīga vienlaikus trim saviem vecākiem – mātei, tēvam un audžumātei. Faktiski visi no šā bērna bija atteikušies. “Tik smagi, ka pat grūti iedomāties… Tas ir visai Latvijai šokējoši! Un rezultātā bez vecākiem paliek arī pārējie trīs Reinikovu ģimenes bērni. Un ciemam, kur dzīvojusi šī ģimene, kur noslepkavota Justīne, vienmēr šis notikums paliks kā tāds mūžīgs spiedogs,” saka I.Matīss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Paldies macitaj par jusu viedajiem vardiem ..mes visi pardzivojam justines vardarbigo navi…launumam tiesam vairs nav robezu…un pasaule iet uz galu visas izpausmes..bernus ar ipasam vajadzibam mums suta dievs.nevis tapec lai viniem daritu pari atstumtu vai nogalinatu bet tapec lai mes iemacitos tlos milet…nezinu kam janotiek dveselee lai nogalinatu nevainigu tiru dveseliti bezpaldzigu meiteniti…lai dievs puedod tiem kuri pasi nezina ko dara…aizlugsim patr justices dveseliti..ta moteikti ir dieva rokas..piedod justinit sai launajai pasaulei..tu esi jau pasaulee kura nav launuma…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.