Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

PMLP Gulbenes nodaļā elektroniski pieteikties nevar

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Gulbenes nodaļā var pieteikties elektroniski, lai dotos izgatavot pasi?” ar laikraksta starpniecību vēlas noskaidrot kāda lasītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP Gulbenes nodaļā “Dzirkstele” noskaidroja, ka pirms tam var pierakstīties, zvanot pa tālruni 67209474 vai ierodoties personīgi nodaļā un veicot pierakstu uz vietas. Elektroniski pieteikties nav iespējams. Pēc pieraksta ierodas 30 procenti apmeklētāju, 70 procenti ir “dzīvā rinda”. Ja izveidojas rinda, tad, ilgākais, ir jāgaida līdz 30 minūtēm, bet ir, kad vispār nav rindu. Visi tiek apkalpoti.

PMLP mājaslapā lasāma informācija, ka no 2023.gada 1.janvāra personas apliecība jeb eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments ikvienam Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Tas nozīmē, ka līdz gada beigām eID karte ir jāpaspēj noformēt iedzīvotājiem, kuriem tās šobrīd nav. Lai izvairītos no rindām, kas varētu rasties, ja personas apliecības saņemšanu iedzīvotāji atstās uz pēdējo brīdi, pārvalde aicina savlaicīgi iesniegt dokumentus eID kartes noformēšanai. Pase turpmāk tiks paredzēta kā izvēles personu apliecinošs dokuments vai kā ceļošanas dokuments uz valstīm, kurās eID karte netiek atzīta par personu apliecinošu un ceļošanas dokumentu. Līdz šim persona kā personu apliecinošo dokumentu varēja izvēlēties eID karti vai pasi, vai arī abus dokumentus – gan eID karti, gan pasi.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.