Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Programma Strados finišējusi!

Foto: no privātā arhīva.

Priecāties ir iespējams visai dažādi. Tikai reizēm rodas jautājums – vai gribam un protam to darīt? Par prieka stariņu ikdienas pelēcībā diezin vai kāds jutīsies apbēdināts! Tālab – radīt prieku sevī un apkārtējos katram no mums vienkārši ir jāiemācās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veiksmīgi noslēgusies 2023.gada pieaugušo neformālās izglītības programma “Mēs varam! Mēs darām!”, kas četrās dažādās nodarbībās tika realizēta, savstarpēji sadarbojoties Stradu pagasta Stradu un Stāķu bibliotēkām. Programma tika realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas tika piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības projektu konkursā.

Gribas padalīties priekā, ka rezultātā, kopīgi darbojoties, izdevās realizēt vairākas lieliskas idejas, kas pārtapa saturīgos pasākumos dažādām gaumēm. Tika iegūtas jaunas zināšanas, kas noteikti noderēs ikdienā, darbojoties ar ģimenes locekļiem, ar līdzcilvēkiem, ar visiem, kurus vieno kopīgas intereses.

Šī programma mūs satuvināja, pierādīja, ka protam darboties komandā, ka mūsu radošā domāšana un iztēle nav pazudušas, tās tikai bija mazliet jāiekustina , jāatdzīvina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviena nodarbība bija kupli apmeklēta, un, ja mazā telpu platība neapgrūtinātu darbošanos, iespējams, interesentu būtu vēl vairāk. Lai piedod tie, kuriem diemžēl bija jāatsaka.

1.nodarbiba “Ārstnieciskā vingrošana (elpošana un labas veselības padomi)” mums notika kopā ar Zinaīdu Loginu. Bija interesanti klausīties viņas personīgajā pieredzē, kā vienkāršiem paņēmieniem uzturēt sevī labu omu un veselību, nepalikt uz vietas, bet vēlēties sasniegt ko jaunu tieši sev.

2.nodarbību “Papīra brīnumainās pārvērtības” mums vadīja Līga Strapcāne, kas ar papīrliešanu nodarbojas profesionālā līmenī. Sākumā nodarbības dalībnieki uz šo procesu raudzījās skeptiski, bet laika gaitā visi tik ļoti aizrāvās, ka stundas paskrēja nemanot. Un kur tad vēl prieks par pašu radītajiem brīnumiem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.nodarbība “Piedzīvojumu pasaulē” mums bija kopā ar SIA”Ruudu” īpašnieci Alisi Rubeni-Dūni. Mēs gatavojām atslēgu piekariņus ploterēšanas tehnikā, kas atkal bija kas jauns, neredzēts un nepiedzīvots. Papildus tam tie, kas vēlējās, varēja gatavot arī koka atslēgu piekariņus un padarīt personalizētus, iededzinot savus vārdus vai zīmējumus.

Noslēdzošā nodarbība ”Radi prieku pats” mums notika pieredzējušās floristes Ingas Nagles vadībā. Mēs mācījāmies, kā pareizi pīt adventes vainagu sagataves no korinšu un sarkanajiem grimoņu zariem. Ieklausījāmies padomos, kā veidot vainagu kompozīcijas, cik svarīgi ir krāsu toņi un mērenība dekoros. Kopīgi tapa arī egle no sūnām un zariem.

Laiks, ko pavadījām kopā, tika izbaudīts līdz katrai sekundei. Paldies visām nodarbību vadītājām! Jūs esat fantastiskas savā gudrībā un spējā ar to dalīties ar citiem! Paldies visiem dalībniekiem par kopā būšanu! Kopā mēs esam spēks!

– Ineta Masa, Stradu bibliotēkas vadītāja

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.