Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Seniorei aizdomas: pensijā izmaksāta viltota nauda

Ilustratīvs foto no “pixabay.com”

“Pastnieks man izmaksāja pensiju vairākās 20 eiro banknotēs. Aplūkoju tās, un man radās aizdomas par naudas viltojumu. Kā man tagad rīkoties? Vai doties uz veikalu iepirkties un mēģināt tur “iesmērēt” šo naudu?” “Dzirkstelei” vaicā kāda 85 gadus veca laikraksta lasītāja no Gulbenes novada lauku teritorijas. Savu vārdu redakcijai viņa nosauca, taču vēlējās būt anonīma.

“Ja ir aizdomas, ka konkrētā naudas zīme ir viltota, tad ir jā­do­das uz tuvāko policijas iecirkni, kur policija noskaidros, vai naudas zīme ir viltota, un, ja apstiprināsies, ka tas ir viltojums, likumsargi veiks izmeklēšanu, kur viltotā banknote radusies un kas to ir izplatījis. Tāpat, ja ir radušās aizdomas, bet nav pārliecības, ka naudas zīme ir viltota, ieteicams būtu vērsties kādā no bankām, kur iespējams rūpīgi pārbaudīt naudas zīmi,” “Dzirkstelei” saka Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Viņa arī komentē, ka nedrīkst iet uz veikalu un iepirkties ar aizdomīgu naudas zīmi. “Nekādā gadījumā nevajadzētu mē­ģināt to kādam ar viltu iemānīt, jo tāda rīcība ir krimināli so­dāma. Jāuzsver, ka tirdzniecības vietās, ja tiek konstatēta viltota naudas zīme, par to tiek ziņots policijai. Bet par to, kā labāk atšķirt, vai nauda ir viltota vai tomēr īsta, iesakām sazināties ar kādu bankas pārstāvi, kas viņu kompetences ietvaros varētu sniegt informāciju, kā pareizi pārbaudīt naudas zīmi,” saka A.Rozīte.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.