Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sūdzas par slideniem trotuāriem Gulbenē

Foto: Pārsla Konrāde

“Vēlos uzzināt, vai Gulbenes novada pašvaldību ziema pārsteidza nesagatavotu? Vai man kā nodokļu maksātājai jāstaigā pa ietvēm, kur galvu var nolauzt? Nekur nav kaisīts, šorīt (trešdien – red.) retās vietās uz ietvēm ir uzbērtas smiltis. Ietves slidenas ir visur – gar “Betu”, gar bijušo 2. vidusskolu un gar sliedēm Miera iela vispār “fascinē”. Tur ļoti reti tīra, nekaisa. Ļoti bieži mēs, Miera ielas iedzīvotāji, esam spiesti pārvietoties pa ceļa braucamo daļu. Vakar (otrdien – red.) pilsēta vispār nebija izejama, bet trešdien no rīta, vedot bērnu uz dārziņu, pilsētas centrā jau šur tur bija kaisīts. Tajā pašā laikā gar veikalu “Labais” bija tīra “slidotava”,” laikrakstam sūdzas kāda gulbeniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica “Dzirkstelei” skaidro, ka uz ietvēm drīkst būt sniegs, bet tās tiek kaisītas, ja veidojas apledojums. “Turklāt šādos laikapstākļos, kad termometra rādījums ir noslīdējis krietni zem nulles, ietves kaisīt nav nepieciešams. Dažviet sētnieki ir nokaisījuši tur, kur ir lielāka kustība vai, kā saka, noslidināts. Pirms šī sniega un sala, kad bija slidens, ietves tika nokaisītas, un smilts palika apakšā. Tam tā ir jābūt. Protams, ka visiem nekad neizdabās, jo vieniem vajag kaisīt, citiem – vilkt ragaviņas pa ietvi. Ir ziema – ar to ir jārēķinās, ka pārvietošanās var būt apgrūtinoša,” saka G.Krevica.
Viņa norāda, ka, piemēram, ietve uz veikalu “Beta” pieder veikala īpašniekam, gar Gulbenes novada vidusskolu Līkajā ielā 21 ietvi palīdz uzturēt skola. Dzelzceļa pārbrauktuve uz Miera ielas nav pašvaldības īpašums, tomēr palaikam pašvaldība tur notīra un nokaisa. Savukārt pie veikala “Labais” un citiem veikaliem, kas atrodas šajā ēkā, no Ozolu ielas puses ietve nepieder pašvaldībai.

Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.