Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tirzas teātris saka paldies visiem par emocijām!

Foto: no privātā arhīva.

Tirzas teātris 4.jūlijā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā – Latvijas Kultūras akadēmijā laikā, kad Rīgā liepas zied, viesojās ar izrādi “Ludolf, ceriņi jau zied!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde ir veltījums izcilajam latvietim, tirzmalietim Ludolfam Libertam, kurš bijis gleznotājs, scenogrāfs, skatuves kostīmu skiču autors, arī naudas kaltuves direktors, Mākslas akadēmijas rektors, daudzu sabiedrisku organizāciju vadītājs un citu pienākumu veicējs. Viņa gleznas guvušas augstu novērtējumu un daudzas balvas, zelta medaļas pasaules izstādēs.

Šogad mūsu novadniekam Ludolfam Libertam – 128. No 1944.gada, dzīvodams mītnes zemē ASV, viņš līdz smeldzei mīlējis savu Latviju, mazo Tirzu, dzimtos “Valdiņus”. Vēlamies, lai šī izrāde ir veltījums L.Liberta jaunībai pirms vairāk nekā 100 gadiem, lai ikviens pabūtu kopā ar viņa laikabiedriem Marisu Vētru, Aleksandru Čaku un citiem, ļaujoties tā laika sajūtām, izdzīvotu, atminētos, izdziedātu to.

Pa ceļiem, taciņām, caur mežiem un pļavām nokļuvām uz Rīgu, lai pabūtu lielajos dziesmu un deju svētkos, aizvedot sev līdzi vēstījumu no mazās Tirzas par vienu no dižākajiem novadniekiem -Ludolfu Libertu. Tirzas teātris pateicas Eduarda Smiļģa Teātra muzejam – Latvijas Kultūras akadēmijai par sirsnīgo gādību! Īpašs paldies muzeja vadītājam Jānim Siliņam par patieso ieinteresētību un vērtīgo sarunu ar mums!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātrim bija liels gods un neaizmirstams mirklis būt leģendārā režisora Smiļģa mājās un rādīt izrādi. Paldies kuplajam un atsaucīgajam skatītāju pulkam! Bija necerēti jauki, pārpildīta skatītāju zāle, emocijas un patiesi pateicības vārdi! Necerēti atsaucīgi rīdzinieki! Paldies Liberta dzimto māju tagadējiem saimniekiem par kopā būšanu, par latviskumu un par rožu klēpi! Paldies visiem par emocijām, par patiesumu, ko izjutām!

Uz tikšanos “Tirzmaliešu saietā” 5. un 6.augustā Tirzā! Aicināti visi, kam Tirza tuva gan pēc radurakstiem, gan sirdī!

– Alda Alberte, izrādes režisore

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.