Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 2.95 m/s, D-DA vēja virziens

Pagastā iekārto autoapkopes centru

Litenes pagastā otro darba mēnesi aizvada autoapkopes centrs SIA “Dzeduks”, kas ierīkots specializētā Valsts sociālās aprūpes centra “Litene” kādreizējās palīgsaimniecības lopu mītnē.

Litenes pagastā otro darba mēnesi aizvada autoapkopes centrs SIA “Dzeduks”, kas ierīkots specializētā Valsts sociālās aprūpes centra “Litene” kādreizējās palīgsaimniecības lopu mītnē. To izveidojuši uzņēmīgi puiši Dainis Dzērve un Guntis Dukurs.
“Sešus gadus nostrādāju autoapkopes centrā “Lāčplēši – Moto”. Radās doma, ka vajadzētu veidot savu biznesu. Finansiālo atbalstu piedāvāja Dainis. Sākumā telpas servisam meklēju Gulbenē. Litene ir mans dzimtais pagasts, tāpēc no pašvaldības vadītāja Gunāra Cigļa piedāvātajiem diviem variantiem izvēlējāmies šo,” stāsta Guntis Dukurs.
Pagaidām servisa telpas nomā no pašvaldības. Uzņēmējdarbības uzsākšanai puiši tās pašu spēkiem piemēroja divos mēnešos, kā arī iegādājās autopacēlāju, instrumentus, atslēgu komplektus, metināmo iekārtu un citu nepieciešamo automašīnu remontam.
“No jauna iekārtojām elektroinstalāciju, jo, pansionāta palīgsaimniecībai likvidējoties, bija paņemts un sabojāts viss iespējamais. Sagatavojām un iesniedzām projektu Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmā. Piešķirto finansējumu izlietosim jumta remontam, kā arī tālākam telpu remontam un administratīvā kabineta iekārtojumam,” stāsta G. Dukurs. Viņš pauž pārliecību, ka nākamajā gadā darba un klientu apkalpošanas apstākļi ievērojami uzlabosies.
Paredzēts iegādāties iekārtas riepu balansēšanai un montēšanai, izveidot vēl divus remontboksus, tos aprīkojot ar autopacēlājiem. Vieta rasta arī nelielai autokapsētai.
“Pagaidām ir viens bokss, tāpēc darba apjomu palielināt nevaram. Dienā vidēji apkop-jam divas automašīnas, bet kopumā mēnesī – 15. Lai gan strādājam neilgi, pamazām jau veidojas klientu rinda, jo mūsu pakalpojumus izmanto ne tikai litenieši, bet arī pilsētnieki,” saka G.Dukurs. Viņš skaidro, ka remonta ilgums atkarīgs no automašīnas tehniskā bojājuma. Tas nosaka arī maksu par pakalpojumu.
G.Dukurs bilst, ka drīzumā Gulbenes – Balvu šosejas malā novietos reklāmu par autoapkopes centra atrašanās vietu, piedāvātajiem pakalpojumiem un darba laiku. “Lai uzsāktu savu biznesu, ir daudz dažādu problēmu, bet galvenais – apzināties, ko vēlies darīt. Esmu pateicīgs Aināram Brezinskim, kurš rada iespēju man desmit mēnešus stažēties Vācijā. Tas ļāva uzzināt daudzas vajadzīgas lietas,” saka G.Dukurs.
Autoapkopes centra “Dzeduks” darbinieki atgādina, ka laikā no 1.maija līdz 15.oktobrim aizliegts lietot riepas ar radzēm. Tas nozīmē, ka ir klāt pavasaris un jāsāk domāt par riepu maiņu. Tomēr speciālisti neiesaka steigties, bet sekot gaisa temperatūras svārstībām. Savukārt laika periods no 15.oktobra līdz 1.decembrim un no 1.marta līdz 1.maijam ir noteikts kā pārejas posms, kad ziemas riepu ar radzēm lietošana nav aizliegta. Minētais laika periods paredzēts riepu maiņai, jo visiem vienā dienā to izdarīt nav iespējams.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.