Gulbenē, Viestura ielā, tiek vākti iedzīvotāju paraksti, lūdzot pašvaldību izveidot šīs ielas bērniem rotaļlaukumu.
“Visi, kurus esmu uzrunājis, jau ir parakstījušies. Uzrunājami ir vēl vairāki citi Viestura ielas iedzīvotāji. Iesniegumu ar parakstiem iesniegsim novada domes priekšsēdētājam Andrim Apinītim,” “Dzirkstelei” saka Viestura ielas iedzīvotājs Sergejs Mollers.
Viņš stāsta, ka šajā mikrorajonā pastāvīgi dzīvo aptuveni 30 bērni, taču sezonāli viņu skaits palielinās, jo brīvdienās daudzi ciemojas pie vecvecākiem. Iedzīvotāji noskatījuši vietu, kur varētu atrasties rotaļlaukums. Tā ir pašvaldības zeme Viestura ielā 31. Iedzīvotāji vēlētos bērniem iežogotu laukumu, kurā būtu futbola vārti, basketbola grozs, šķēršļu barjeras, šūpoles, slīdkalniņš, smilšu kaste, pievilkšanās stienis un soliņi. Drošību un apsaimniekošanu iedzīvotāji sola nodrošināt paši.
Viestura ielas iedzīvotāji vislabāk zina, kas viņiem ir vajadzīgs. Pagājušā gada oktobrī pēc viņu iniciatīvas šajā ielā tika izvietota braukšanas ātrumu ierobežojoša zīme – nav atļauts braukt ātrāk par 30 kilometriem stundā. Arī tas tika darīts, domājot par bērnu drošību.
Atgādinām, ka Gulbenes dzelzceļa ierēdņu kolonijas ēkas Viestura ielā 20, 22, 24, 29, 29a un 35 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Viestura iela ir tūristu iecienīts apskates objekts, sevišķi Bānīša svētkos.
Viestura ielā vāc parakstus
00:00
25.04.2017
85