Pirmdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
weather-icon
+0° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens

Sēde sākas ar klusuma brīdi

Rajona padomes sēde, kas bija pēdējā šajā gadā un 29.decembrī notika Lejasciema pagastā, sākās ar klusuma brīdi. Pašvaldību vadītāji godināja Galgauskas pagasta padomes priekšsēdētājas Irēnas Biezās piemiņu.

Rajona padomes sēde, kas bija pēdējā šajā gadā un 29.decembrī notika Lejasciema pagastā, sākās ar klusuma brīdi. Pašvaldību vadītāji godināja Galgauskas pagasta padomes priekšsēdētājas Irēnas Biezās piemiņu.
Sēdes darba kārtībā izskatīja 22 jautājumus. Plašas diskusijas neizraisījās, jo pirms tam tie visi bija apspriesti komisiju sēdēs. Deputāti lēmuma projektus apstiprināja vienojoties.
Divas reizes apvienotajā finanšu komitejas sēdē bija runāts arī par Gulbenes rajona budžeta projektu 2004.gadam. Rajona padomes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs stāsta, ka 2004.gada budžets ir nedaudz lielāks par līdzšinējo. Lielāka ir arī valsts dotācija. Diemžēl šis fakts pašvaldību vadītājos īpašu prieku neviesa, jo lielāki būs arī izdevumi – īpaši saimnieciskie. Palielināsies maksa par elektroenerģiju, apkuri, ir minimālās algas palielinājums un cits. Pieaugs procentu maksājumi Gulbenes slimnīcai, jo rajona padome turpinās atmaksāt kredītu. Tas ņemts neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas un medicīniskās aparatūras iegādei.
“Arī 2004.gada budžets līdzīgi kā iepriekšējais ir tikai, lai izdzīvotu. Attīstībai tajā līdzekļu nepietiek. Tomēr ceru, ka mums izdosies strādāt tā, lai budžetu nepārtērētu,” saka N.Stepanovs.
Deputāti apstiprināja lēmumu arī par daļēju interešu izglītības programmu finansējumu, jo tā ir saistīta ar rajona jauniešu brīvā laika aizpildi. Rajona padome ar līdzfinansējumu iesaistījusies dažādos projektos. Viens no tiem saistās ar Baltijas kiberpilsētas izveidi, kā arī ar tūrisma attīstības iespējām Vidzemes reģionā. N.Stepanovs atzīst, ka Gulbenes rajons piedalās visās Vidzemes novada aktivitātēs, nekļūstot tikai par novērotāju.
Divi sēdes jautājumi saistījās ar Gulbenes slimnīcu. Paredzēts sākt rajona pašvaldības bezpeļņas organizācijas “Gulbenes slimnīca” pārveidi par kapitālsabiedrību. Gulbeniešiem tas neko nemainīs. Ir pieņemts likums, kas nosaka, ka, sākot ar 1.janvāri, nepastāvēs pašvaldības uzņēmumi. Deputāti nolēma pārdot arī Gulbenes slimnīcai piederošo nekustamo īpašumu Brīvības ielā 7b. Vairāki jautājumi bija saistīti ar komercpārvadājumiem pilsētas maršrutos, Pašvaldības īpašuma privatizācijas fonda konta slēgšanu, mācību literatūras iegādi rajona pašvaldību vispārizglītojošām dienas un vakara (maiņu) skolām un citu.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.