7.decembra rītā Gulbenē, Rīgas ielā 71, vairumtirdzniecības firmas “Envils” telpas aizdedzinātas piecās vietās.
7.decembra rītā Gulbenē, Rīgas ielā 71, vairumtirdzniecības firmas “Envils” telpas aizdedzinātas piecās vietās. Ieejas durvis uzlauztas, lai iekļūtu vairumtirdzniecības bāzē ar ļaunprātīgas dedzināšanas nodomu, kas arī īstenots.
“Palīgā Gulbenes ugunsdzēsējiem atbrauca eksperti no Rīgas, lai novērtētu situāciju. Ierosināta krimināllieta. Ir vairākas versijas par dedzināšanas iemesliem. Notiek izmeklēšana,” saka Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze sabiedrisko attiecību jautājumos Una Markova. 7.decembrī ugunsdzēsēji ap pulksten sešiem rītā tika izsaukti uz ugunsgrēka vietu un dzēšana turpinājās līdz pašam darbdienas sākumam. Uz ugunsgrēka vietu izsauca visu ugunsdzēsēju personālsastāvu. Vairumtirdzniecības bāzes “Envils” telpās grīdu klāja alus, kas bija izplūdis no izkusušajām plastmasas pudelēm. Iznīcināta arī cita firmas prece – galvenokārt dzērieni, cukurs, kečups.
Degušās ēkas privātīpašnieks Ivars Veismanis, kas ir arī Gulbenes pasta direktors, stāsta laikrakstam, ka mājā izīrētas telpas vairākām firmām. Taču degušas tieši Rīgas firmas “Envils” Gulbenes filiāles telpas. Arī viņš domā, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana. “Mājā viss ir no betona, izņemot augštāvu, kas bija no koka. Taču tur telpas nevienam nebija izīrētas. Visi elektrības vadi ēkā bija izolēti betonā. Īssavienojums nevarēja rasties, un pats no sevis ugunsgrēks neizcēlās,” saka I.Veismanis.
Pagaidām I.Veismanis nav vēl aprēķinājis ugunsgrēka nodarītos zaudējumus. Viņš uzsvēra, ka nesen ēkā pabeigts remonts. Arī firma “Envils” nodarītās skādes apjomus zinās pēc tam, kad Gulbenes bāzē būs notikusi inventarizācija.