Pagājušās nedēļas nogalē slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” tika aizvadīta Latvijas čempionāta distanču slēpošanā trešā kārta.
Pagājušās nedēļas nogalē slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” tika aizvadīta Latvijas čempionāta distanču slēpošanā trešā kārta.
Čempionātā pirmo reizi bija iekļautas divas jaunas disciplīnas – komandu sprints un masu starts.
Dalību čempionātā bija pieteikuši vairāk nekā 200 slēpotāji, tomēr gripas, citu sacensību un vēl dažādu iemeslu pēc sacensībās startējošo skaits bija par dažiem desmitiem mazāks. Priekuļu trasēs valdīja azarts un cīņasspars.
Sestdien sportisti sacentās komandu sprintā. Katrā komandā startēja divi dalībnieki. Katram bija jāveic divi vai trīs etapi atkarībā no vecuma grupas, mainoties ik pēc kilometra veikšanas. Vairumā startu uzvarētājs noskaidrojās tikai pēdējos metros.
Vīriešiem par uzvarētājiem kļuva Rīgas slēpošanas klubs, kurā šogad startē lejasciemietis Sandis Ķemers. Sievietēm 3.vietu ieguva Dace Anča un Marija Savļaka. Meitenēm S 14 grupā sīvā cīņā 2.vietu ieguva Undīne Zača ar Zani Jansoni. Jauniešiem V 18 grupā 3x2x1 km distancē trešo labāko rezultātu uzrādīja Jānis Zelčs un Harijs Zaķis.
Svētdien, kad dalībnieki sacentās masu startā brīvajā stilā, intrigas netrūka, jo arī šajā disciplīnā nereti uzvarētājs noskaidrojās pēdējos metros.
Kā jau masu startā, distances lielāko daļu līderi turējās kopā gandrīz visās vecuma grupās, arī V21 grupā 15 kilometru distancē finišā Jānis Paipals bija pārāks par V 20 grupas pārstāvi Kristu Eiduku (Aizkraukle), kā arī Sandi Ķemeru un Juri Ģērmani.
Sievietēm 10 kilometru distancē trešo vietu izcīnīja Dace Anča, bet juniorēm Marija Savļaka 7,5 kilometru distancē ierindojās 2.vietā.