Trešdiena, 17. decembris
Hilda, Teiksma
weather-icon
+1° C, vējš 1.79 m/s, R vēja virziens

Copes kalendārs

20.marts. Labas copes diena. Starp pieredzējušiem copmaņiem ir dzirdamas visai pretrunīgas atsauksmes, kādam ir jābūt āķim.

20.marts
Labas copes diena. Starp pieredzējušiem copmaņiem ir dzirdamas visai pretrunīgas atsauksmes, kādam ir jābūt āķim. Vieni copmaņi uzskata, ka veiksmīgāki ir tie mānekļi, kuriem ir izraudzīti un ielodēti āķi, kas ir ārpus trīsžuburīša ķermeņa. Savukārt citi makšķernieki uzskata, ka veiksmīgi ir tie trīsžuburīši, kuriem āķi ir ielodēti mormiškas ķermeņa līmenī. Nezinu, manuprāt, veiksmīgi var būt gan vieni, gan otri, viss atkarīgs no vietas un no zivs aktivitātes. Noteikti arsenālā jābūt gan vieniem, gan otriem, tad arī iespējamās kļūdas nebūs. Krāsa trīsžuburiem nav galvenais copes faktors, ir bijušas dienas, kad veiksmīgāki ir tieši ķiršu sarkanās krāsas mānekļi, lai gan sevišķi veiksmīgi man bija melni un zaļi krāsoti mānekļi. n 21. – 22.marts
Teicamas copes dienas. Labākā ēsma balto zivju makšķerēšanai ir odu kāpuri. Ar mormišku pavasarī bieži vien makšķerē seklās vietās un bieži vien var saķer kilogramīgus brekšus, raudas un asarus turpat pie krasta. Ļoti labi uz mormišku ar odu kāpuriem, sliekām, vībotņu kāpuriem vai ziemas vizuļiem ķeras asari, nometuši no sevis ziemas gurdenumu. Jārīkojas ir ļoti ātri, lai asaru bars neaizpeldētu prom, un tādēļ makšķerēt ērtāk ir divatā, lai ēsma pastāvīgi atrastos āliņģī.
23. – 26.marts
Zivis ir sevišķi kūtras, ēsmu tās neņems ne lūdzamas. Vienīgi no agriem rītiem aktīvas būs vēdzeles. Tās var noķert ar dažādām dzīvnieku valsts ēsmām, bet labākos panākumus var gūt, ja par ēsmu tiek izmantoti naktstārpi un ēsmas zivtiņas. Par ēsmas zivtiņām jāizraugās tādas kā grunduļi un ķīši, jo šīs zivtiņas pārsvarā uzturas grunts tuvumā un bieži vien ir vēdzeļu kaimiņi.
Daži novērojumi:
1. Beigtu zivtiņu vēdzeles ķer daudz sliktāk nekā dzīvu ēsmas zivtiņu, neatkarīgi no tā vai tā ir saspiesta vai ne.
2. Puvušu ēsmu vēdzeles ņem ļoti reti.
3. Nevar teikt, ka vēdzelēm nepatīk baltās zivis, bet tomēr priekšroku tas dod ķīsim, it sevišķi, ja tam iekšā vēl ir ikri.
4. Par ēsmu var izmantot arī zivs gaļas sloksnīti, bet to tās labprāt ņem, kad ir ļoti aktīvas.
5. Vardītes izmantot var vienīgi rudens copē, kas tad ir vēdzeles delikatese.
6.Doties vēdzeļu medījumos ieteicams ir nelielā grupā, šo zivju uzmanību piesaista arī makšķernieku sarunas pie ugunskuru.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.