Svētdiena, 21. decembris
Toms, Tomass, Saulcerīte
weather-icon
+5° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens

Ir jaunas piecu latu naudaszīmes

Latvijas Banka laidusi apgrozībā jaunas, no iepriekšējām nedaudz atšķirīgas piecu latu naudas zīmes. Būtiskākā izmaiņa, salīdzinot ar 1996. gada laidiena banknoti, ir jauna naudas zīmes drošības pazīme.

Latvijas Banka laidusi apgrozībā jaunas, no iepriekšējām nedaudz atšķirīgas piecu latu naudas zīmes.
Būtiskākā izmaiņa, salīdzinot ar 1996. gada laidiena banknoti, ir jauna naudas zīmes drošības pazīme. Tāpat kā nesen apgrozībā laistajā 10 latu banknotē, arī jaunajā pieclatniekā ieviests jaunais pretviltošanas elements – reljefa vertikāla josla ar četrreiz atkārtotu dažādas tonalitātes nominālu. Tā atrodas naudas zīmes priekšpusē, kreisajā apakšējā stūrī. Katra nomināla “5” tonalitāte atšķirīgi mainās atkarībā no apskates leņķa. Trīs pārējās izmaiņas neattiecas uz naudas zīmes drošību.
“Apgrozībā turpmāk atradīsies trīs laidienu – 1992., 1996. un 2001. gada – pieclatnieki. Visas trīs šīs naudas zīmes ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā,” informē Edžus Vējiņš, Latvijas Bankas preses sekretārs.
Latvijas Banka

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.