18.maijā Gulbenē atklās 19.gadsimta trauku izstādi no muzeja krājumiem. Izstādē būs skatāmi 19.gadsimta sākuma trauki. Redzēt varēs visu, ko tikai cilvēks var uzskatīt un iedomāties kā trauku.
18.maijā Gulbenē atklās 19.gadsimta trauku izstādi no muzeja krājumiem. Izstādē būs skatāmi 19.gadsimta sākuma trauki. Redzēt varēs visu, ko tikai cilvēks var uzskatīt un iedomāties kā trauku.
“Ar šo izstādi, kas tiks atklāta pilsētas kultūras nama trešajā stāvā, muzeja darbinieki atzīmēs profesionālos svētkus. Gulbenes Vēstures un mākslas muzejs pastāv kopš 1982.gada un pagaidām nav akreditēts, jo jau gadiem ilgi atrodas īrētās telpās – Gulbenes kultūras namā,” saka muzeja galvenā krājumu glabātāja Irīna Zeibārte.
Muzejam piešķirtās pastāvīgās telpas Pils ielā 5 pašlaik intensīvi remontē. Tas notiek ar pilsētas domes atbalstu. “Savas pastāvīgas mājvietas trūkums līdz šim ir bijis vienīgais iemesls, kāpēc muzejs nav ticis akreditēts,” uzsver I.Zeibārte.
Šogad paredzēts pārvākties uz pastāvīgo mājvietu. Tā ir Vecgulbenes muižas apbūves kompleksa ēka – oranžērija. Muzejs pārcelsies uz pilsētas vēsturisko centru, kurā visas muižas ēkas, ieskaitot Balto pili, ir aizsargājami 19.gadsimta kultūras pieminekļi.
Ar pašvaldības gādību šī Gulbenes vieta pamazām iegūst otro elpu. Atjaunota kūts ēka, kur izvietojies Gulbenes Nevalstisko organizāciju centrs. Tiek remontēta kalpu mājas ārējā fasāde. Šinī mājā labiekārto dzīvokļus. Pašvaldība iegādājusies un cer atjaunot ēku, kur agrāk bija muižas siernīca.