Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+0° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens

Izveidota "Latvenergo" elektroapgādes atslēguma karte

Kā norāda a/s “Sadales tīkls” inženieris Juris Flugins, atslēguma kartes izmantošana būs noderīga masveida bojājumu gadījumā, kad “Latvenergo” klientiem jāzina par notiekošo, piemēram, lauku mājā vai vasarnīcā.

Karti aplūkot ir ļoti vienkārši – a/s “Latvenergo” interneta mājas vietnē ir jāuzspiež uz
norādes “Elektroatslēgumu karte” un tālāk – uz interesējošo valsts teritoriju. Tajā varēs redzēt tos
transformatoru punktus, kuros ir reģistrēti elektropadeves traucējumi. Par katru transformatora
punktu kartē papildus ir norādīta tā atrašanās vieta, atslēguma statuss (avārijas atslēgums vai
plānotais atslēgums), kopējais klientu skaits, kuriem apgādi ar elektroenerģiju nodrošina
transformatora punkts, traucējuma brīdī atslēgto klientu skaits un atslēguma laiks. Plānotā atslēguma gadījumā – arī tā atslēguma beigu laiks.

 

“Latvenergo” dispečeru dienests informāciju elektroatslēgumu kartē aktualizē ik pēc 15 minūtēm. Avārijas atslēguma gadījumā iespējamo elektrības padeves atjaunošanas laiku kartē neuzrāda. “Latvenergo” testa režīmā ir pārbaudījis, ka vienlaikus elektroatslēgumu karti var aplūkot 2000 – 2500 cilvēku. Iespēju robeža esot 10 000 lietotāju vienlaikus.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.