Lai arī darba tirgus rādītāji uz ekonomiskajām izmaiņām reaģē novēloti, valsts ekonomiskais pieaugums rezultējies arī Latvijas darba tirgū, radot pamatu piesardzīgam optimismam attiecībā uz iespējamajām nākotnes tendencēm.
Gada pirmajā ceturksnī valstī kopumā bija nodarbināti 944,3 tūkstoši iedzīvotāju jeb 58,3% no iedzīvotāju kopskaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktais
mājsaimniecību apsekojums. Salīdzinot ar atbilstošu iepriekšējā gada ceturksni, ir palielinājies gan
nodarbināto iedzīvotāju skaits, gan nodarbināto īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā (attiecīgi 916,1
tūkstotis cilvēku un 51,7%), turpretī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbināto iedzīvotāju
skaits ir samazinājies, bet nodarbināto īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā ir nedaudz palielinājies
(2010. gada ceturtajā ceturksnī attiecīgi bija 951 tūkstotis cilvēku un 53,6%).
Minētās izmaiņas atstājušas likumsakarīgu ietekmi attiecībā uz darba meklētāju skaitu. Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū darba meklētāju īpatsvars šā gada pirmajos trijos mēnešos ir sarucis līdz 16,6% salīdzinājumā ar 20,5% pagājušā gada pirmajā ceturksnī.