Trešdiena, 24. decembris
Ādams, Ieva
weather-icon
+0° C, vējš 1.34 m/s, R-ZR vēja virziens

Simtlatnieki - algotā pagaidu darbā

Nākamgad tā dēvētās simtlatnieku programmas vietā Labklājības ministrija sāks jaunu projektu – algotus pagaidu sabiedriskos darbus.

Paredzēts, ka divos gados pagaidu darbā varēs iesaistīties aptuveni 49 tūkstoši cilvēku. Labklājības ministre Ilona Jurševska atzīst, ka pašreizējos bezdarba apstākļos ar to nepietiek. Piemēram, simtlatnieku programmā nodarbināto skaits no 2009. gada septembra līdz šā gada beigām bijis divreiz lielāks – aptuveni 91 tūkstotis. Pasākuma īstenošanai nepieciešams 23,1 miljons latu. Tos nodrošinās,
pārskatot Eiropas struktūrfondu finansējumu.

 

Bezdarbnieki, iesaistoties algotā pagaidu sabiedriskajā darbā, varēs strādāt tikai četrus mēnešus pašvaldības un nevalstisko organizāciju izveidotās darba vietās. Paredzētais atalgojums – 110 lati mēnesī. Strādātājs uz rokas saņems 100 latus, bet 10 lati tiks novirzīti, lai samaksātu nodokli pensijas apdrošināšanai.

 

Tā ir būtiska atšķirībano simtlatnieku programmas, kur dalībnieki saņēma stipendiju 100 latus, bet nodokļus nemaksāja.

Jaunajā pasākumā iesaistītie no valsts puses tiks apdrošināti nelaimes gadījumiem darbā. Tāpat kā
simtlatnieku programmā, pagaidu darba veicējiem būs iespējams pārbaudīt veselību bez maksas.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.