Katru gadu no Gulbenes prom aiziet ne tikai nākamie studenti un jaunieši, kas darbu atraduši lielpilsētās vai ārpus Latvijas robežām, bet arī ģimenes.
Katru gadu no Gulbenes prom aiziet ne tikai nākamie studenti un jaunieši, kas darbu atraduši lielpilsētās vai ārpus Latvijas robežām, bet arī ģimenes.
“Vērtējot pēc pieraksta un izraksta Gulbenē, jāsecina, ka iedzīvotāji galvenokārt izrakstās no pagastiem un pārnāk uz dzīvi pilsētā. To dara jaunieši. Savukārt no pilsētas izrakstās maz, galvenokārt studenti, bet ne ģimenes,” secina Gulbenes pilsētas domes galvenā speciāliste uzskaites jautājumos Mētra Buliņa.
Gulbenes pilsētas domes galvenā speciāliste bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Ināra Indričeva apstiprina, ka iedzīvotāju kustība visvairāk vērojama no lauku pagastiem uz pilsētām. Arī no Gulbenes katru gadu kāda ģimene pārceļas uz dzīvi citā pilsētā. “Pērn no 1993. gadā dzimušajiem bērniem astoņi ir mainījuši mācību iestādi, četri devušies uz Rīgu, Jelgavu un Tukumu,” saka I. Indričeva.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes rajona nodaļas vadītāja Zinaīda Borodkina uzskata, ka jaunieši un progresīvie mazpilsētu iedzīvotāji dodas darba un dzīves meklējumos uz lielpilsētām, jo tur piedāvā citas iespējas un apstākļus. Savukārt pagasta iedzīvotāju kustība notiek vai nu starppagstu teritorijās, vai uz rajona centru. “Visvairāk no Gulbenes izrakstās skolēni un studenti,” norāda Z. Borodkina.
Pēc Centrālās Statistikas pārvaldes datiem pastāvīgo iedzīvotāju skaits Gulbenes rajonā pērnā gada sākumā bija 28 278 cilvēki. No tiem darbspējīgajā vecumā – 16 363. Salīdzinājumā ar 2000. gada sākumu iedzīvotāju skaits rajonā samazinājās par 720 cilvēkiem, bet darspējīgajā vecumā skaits palielinājās par 328 un kopā ir 12 100 iedzīvotāju.