Pēdējos gados zaļā domāšana no pārliecības un pragmatiskas rīcības daudzviet kļuvusi par skaļu modes preci, un šodien gandrīz visu, kam piekabināts vārdiņš eko vai zaļš, var pārdot daudz veiksmīgāk, tādēļ arī tirgus konkurences dēļ netrūkst tīkotāju uz zaļās enerģijas ražotāju godu. Jautājums, vai tiešām viss ir zaļš, kas zaļš izskatās.
Tādēļ vajadzētu būt saprātīgiem un uzticēties tiem faktiem, ko secinājuši starptautiski eksperti. Ir dažādi kritēriji, kā mērīt un aprēķināt kādas valsts un energokompānijas zaļumu, respektīvi, cik kompānija ir videi draudzīga.
Viens no pirmajiem ir aprēķināt, kāds energokompānijas ģenerētās elektrības portfelī ir zaļās enerģijas īpatsvars. Kā liecina Eiropas elektroenerģijas industrijas pārstāvju apvienības Eurelectric dati, a/s Latvenergo šobrīd ir viens no viszaļākajiem elektroenerģijas ražotājiem Eiropā, šai ziņā nedaudz piekāpjoties vienīgi Austrijai.
Pētījumā, kurā izmantoti 2010. gada dati, salīdzinātas Eiropas valstis, lai noteiktu, cik procentu no kopējās elektroenerģijas daudzuma saražots no atjaunīgajiem energoresursiem jeb videi draudzīgā veidā.
Austrija ieņem pirmo vietu ar 68%, bet Latvija tai seko ar 63%, tālu aiz sevis šai ziņā atstājot savus tuvākos Baltijas kaimiņus – Lietuvu ar 9% un Igauniju, kurā videi draudzīgā veidā tiek saražoti vien 3% elektroenerģijas.