Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-6° C, vējš 1.58 m/s, ZR vēja virziens

Adoptēto bērnu skaits šogad ir rekordliels

Latvijā šogad ir «rekorddaudz» adoptēto bērnu, taču diemžēl nemazinās problēmas, ar ko jārēķinās adoptētājiem. 106 bērni tepat Latvijā šogad adoptēti līdz novembrim, pērn adoptēts bija vien 81 bērns.

Tomēr Labklājības ministrija (LM) saka: vairāk nekā 1200 bērnu Latvijā vēl ir adoptējami. Tiek norādīts uz pozitīvu tendenci – salīdzinot šā gada datus ar 2010. gada skaitļiem, redzams, ka nedaudz vairāk adoptē bērnus vecumā no trim līdz septiņiem gadiem, kas ir priecējoši, zinot, ka pieprasītākie parasti ir pavisam mazie bērni.

 

Adopcija pēdējās nedēļās ienākusi arī televizoros – LM informatīvā kampaņā atgādina, ka arī viens vecāks var adoptēt bērnus, adoptēt arī vairākus bērnus – brāļus un māsas. Tomēr adoptētāji ļoti vēlētos, lai LM arī palīdzētu adoptētājiem – risinātu problēmas, piemēram, apmācību un atbalsta sistēmas trūkumu.

 

«Ministrija aicina pieteikties adoptētājus, taču nerisina aktuālās problēmas,» saka Inese Fecere, adoptētāju un aizbildņu organizācijas Azote valdes locekle, kas adoptējusi divus mazus bērnus.

 

I. Fecere paskaidro – bērni, kas nākuši no ārpusģimenes aprūpes, ir ļoti sāpināti. Bērns nevēlas veidot attiecības, saikni ar jaunajiem vecākiem, noslēdzas, dzīvo it kā savā pasaulē, viņam trūkst empātijas pret citiem. Var būt, ka bērns ir grūti kontrolējams, viņam nav nekādu aizliegumu vai normu.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.