Sievietes: gribētu ziedus saņemt katru dienu.
Sievietes: gribētu ziedus saņemt katru dienu
Šķiet, vairāk tieši vīrieši, nevis sievietes 8.martā atcerējās, ka kādreiz ir bijuši un joprojām ir tādi svētki – Starptautiskā sieviešu diena, kaut arī kalendārā šo svinamo dienu vairs neraksta un oficiāli arī nesvin. Šie svētki it kā pieder pagātnei, jo tiem, lūk, esot komunistiska izcelsme. Bet par spīti politikai vai pat ignorējot to, svētki vakar bija.
“Jau no paša rīta pulksten 8.30, kad vērām vaļā veikalu, vīrieši stāvēja rindā. Katrs izvēlējās puķes pēc gaumes, vajadzības un atbilstoši cenai. Mazāk pirka tulpes, kas skaitās tradicionālas 8.marta puķes. Vairāk izvēlējās rozes,” stāsta Gulbenes ziedu veikala “Agave” pārdevēja Zita Melne.
Pēc viņas domām, vīrieši šos svētkus svin ne tikai darbavietās, kā ierasts domāt. Ir priekšstats, ka Sieviešu dienā var dāvināt ziedus draudzenēm, darbabiedrenēm, biznesa partnerēm un citām. Savukārt Mātes dienā vīrieši atceras tieši mātes – savējās un savu bērnu. Bet Valentīna dienā dāvā ziedus mīļotajām.
“Jau 7.marta vakarā daudzi vīrieši pirka ziedus. Acīmredzot vēlējās 8.marta rītā mājās savas sievietes pārsteigt, dāvinot puķes. Jauki. Par to ir tikai jāpriecājas,” saka Z.Melne.
Viņa pati vakar veidoja pušķus no tulpēm. “Tulpes pašlaik ir lieliskas. Uzskatu, ka nepelnīti noniecināta ir šī pavasarīgā puķe, kas mēdz būt tik dažāda krāsas un formas ziņā. Arī sarkanai tulpei nav ne vainas,” saka Z.Melne.
Pēc ziedu tirgotāju novērojumiem, ar katru gadu svētkos puķes pērk vairāk.