Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-6° C, vējš 1.58 m/s, ZR vēja virziens

Savākti gandrīz visi paraksti Satversmes grozījumiem

Šodien tiks pabeigta parakstu vākšana par Vladimira Lindermana un Jevgeņija Osipova rosinātajiem Satversmes grozījumiem.

Otrdien izplatītā informācija no Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) liecina, ka referenduma rīkošanai nepieciešami vairs tikai aptuveni 10 000 parakstu. Kopš 1. novembra krievu valodas atbalstītāji savākuši 130 678.

 

Tātad kopā ar 12 pirmajā kārtā savāktajiem 12 533 parakstiem Vladimira Lindermana un Jevgeņija Osipova piedāvātos Satversmes grozījumus atbalsta jau 143 211 no nepieciešamajiem 154 379.

 

Parakstīšanās intensitāte kārtējo reizi apliecina, ka daudzi to atliek uz pēdējo brīdi. Pirmajā nedēļā par grozījumiem parakstījās vien 11,5 tūkstoši cilvēku, bet pēdējā nedēļā parakstu vākšanas vietas apmeklēja vairāk nekā 50 tūkstoši krievu valodas atbalstītāju.

 

Provizoriskie parakstu vākšanas rezultāti būs zināmi rīt, 1. decembrī. Bet galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK apstiprinās pēc tam, kad būs pārbaudījusi visus saņemtos parakstus un konstatējusi, vai kādi vēlētāji nav parakstījušies vairākkārt. Parakstu pārbaude varētu ilgt trīs līdz četras nedēļas.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.